Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?

05.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #internet   #samotność   #związek   

W dzisiejszych czasach dzięki dostępowi do mediów społecznościowych możemy nie czuć się aż tak bardzo samotni, gdyż bez wychodzenia z domu mamy możliwość kontaktowania się z innymi ludźmi.

 

Wydaje się, że jest to spora zaleta dostępności sieci, z drugiej jednak strony czas, który spędzamy na portalach społecznościowych nie jest tak właściwie prawdziwym kontaktem z drugim człowiekiem. Jeśli więc media społecznościowe zabierają nam sporo naszego wolnego czasu - lepiej zamienić je na coś innego, co pomoże nam zwalczyć samotność i zdecydowanie bardziej będzie w stanie nas uszczęśliwić.

Każdy związek w sieci ma szansę stać się związkiem w rzeczywistości

O ile sporo osób poznaje się w sieci, tak naprawdę naturalnym etapem każdego związku jest to, aby przeniósł się on do świata realnego. Możemy marnować godziny swojego czasu wolnego na media społecznościowe, ale tak naprawdę w tym czasie nie będziemy w stanie z nikim wytworzyć żadnej głębszej więzi. Z jednej więc strony mamy poczucie, że nasza samotność jest odrobinę mniejsza, bo jednak z kimś się kontaktujemy, warto jednak uświadomić sobie, jak powierzchowne są takie kontakty. Ograniczenie spędzania czasu na portalach społecznościowych na rzecz realnych kontaktów sprawi, że więzi się wzmacniają, a związki mają szansę na przetrwanie dzięki pogłębieniu wzajemnych relacji. Poza tym w świecie rzeczywistym również można ze sobą rozmawiać dodatkowo mając bezpośredni kontakt z naszym rozmówcą, ale też można robić szereg innych rzeczy, które nie są możliwe w sieci - można aktywnie spędzać czas uprawiając sport, można razem robić zakupy lub też można udzielać się kulturalnie odwiedzając kina i muzea. Możliwości jest znacznie więcej, a wspólne wyjścia są znacznie atrakcyjniejsze i dają więcej radości niż spędzanie wielu długich godzin tak naprawdę w samotności przed ekranem komputera.

Metoda małych kroczków

Jeśli faktycznie każdego dnia komputer pochłania sporą ilość naszego czasu wolnego, ograniczanie mediów społecznościowych powinniśmy wprowadzać stopniowo, w przeciwnym razie poczujemy się osamotnieni. Najlepszym rozwiązaniem jest zastępowanie czasu spędzanego w mediach społecznościowych czasem, który spędzamy ze znajomymi czy z ukochanymi osobami w rzeczywistości. Zamiast wymieniania opinii o różnego rodzaju produktach czy też o filmach przez internet można po prostu umówić się na kawę w jakimś ładnym i przytulnym miejscu - bezpośredni kontakt będzie znacznie bardziej wartościowy, a dodatkowo będziemy czuli, że spotykając się z daną osobą poświęca nam ona całą swoją uwagę, a nie tylko odpisuje nam na wiadomości jednocześnie wykonując milion innych czynności. Dodatkowo, ograniczając czas spędzany na komputerze nagle może się okazać, że mamy go więcej na to, aby zacząć prawdziwy związek, nadrobić zaległości ze znajomymi czy też odnowić kontakt z przyjacielem. Zawsze warto spróbować, aby przekonać się, czy takie kontakty nie są bardziej wartościowe. Do sieci natomiast zawsze będziemy mogli wrócić, a tak naprawdę przecież nie musimy całkiem rezygnować z posiadania konta na danym portalu społecznościowym - może nam ono służyć także do umawiania spotkań w świecie realnym.

 

Notka autorska
Artykuł został przygotowany przy współpracy z redaktorami portalu samotnosc.org.pl

 

 

To może Cię także zainteresować:
Czy warto postawić na monitoring bezprzewodowy?
Bezpieczna i wygodna podróż - wybieramy transporter dla pupila
Idealny telefon komórkowy dla osób w średnim wieku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze