Jak przyspieszyć okres, gdy jest to potrzebne?

25.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta & dziecko   #okres   #dyskomfort   #pomoc   

Okres to nie tylko krwawienie, ale też osłabienie, bóle i złe samopoczucie. Jeśli miałby się zacząć w dniu wyjazdu albo ważnej uroczystości, to byłby to problem. Dlatego wiele kobiet szuka sposobu, by go przyspieszyć. Najlepiej, gdyby w tak ważnych momentach być już po nim. Korzystne jest także, jeśli będą to ostatnie dni okresu. Krwawienie jest niewielkie i nie ma już żadnych innych dolegliwości.

 

Naturalne sposoby na przyspieszenie okresu

Jeśli kobieta nie stosuje antykoncepcji hormonalnej, to najczęściej wybiera metody naturalne. Jest ich kilka. Wszystkie ogólnie są skuteczne, nie ma jednak absolutnej pewności, że zadziałają też w danym momencie na konkretną kobietę. Jednym z najczęściej polecanych sposobów na to, jak przyśpieszyć okres, jest ciepła kąpiel. Warto ją sobie tak uprzyjemnić, by się zrelaksować, wtedy jest większa szansa, że zadziała. Można zapalić świece i użyć soli zapachowych, łatwiej będzie się odprężyć. W wannie można sobie trochę posiedzieć. Krótka kąpiel może nie dać pożądanego rezultatu. Będąc w wodzie można zrobić sobie masaż podbrzusza. Doskonałym pomysłem jest też wypicie kieliszka czerwonego wina. Można to zrobić przy kąpieli albo później. Dobrze jest wypić lampkę wina codziennie. Jedną, nie więcej. Przyspieszyć termin pojawienia się okresu może też wysiłek fizyczny. Nie chodzi jednak o przemęczanie się. Najlepiej poćwiczyć codziennie np. brzuszki, przysiady, pobiegać albo zająć się sprzątaniem. Herbatki ziołowe są wspaniałą pomocą przy różnych problemach. Mogą pomóc i przy takim. Te z nagietka, malwy, imbiru mają działanie rozkurczające. Stosować należy tylko jedną z nich.

Jak przyspieszyć okres z antykoncepcją hormonalną?

Najprościej jest wpływać na termin okresu, kiedy bierze się tabletki antykoncepcyjne. Nie robi się wtedy przerwy między jednym blistrem a drugim. Od razu zaczyna się drugi. Jeśli czas przyjmowania tabletek wynosi minimum 21 dni, to dopiero, jak skończy się je brać, pojawi się krwawienie. W ten sposób mogą sobie radzić te kobiety, które na co dzień stosują antykoncepcję. Innym, które chciałyby za pomocą kuracji hormonalnej wpłynąć na termin okresu zaleca się kontakt z ginekologiem. Eksperymentowanie z tabletkami na własną rękę może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Mogą także skorzystać z metod naturalnych. Jeśli zastosuje się ich więcej (np. kąpiel, masaż i wino), to jest duża szansa, że miesiączka pojawi się wcześniej.

O ile nie jest to przerwa w braniu pigułek, to pojawienie się krwawienia wynika z naturalnego cyklu hormonalnego. Nie należy podanych tu sposobów traktować jako czegoś, co można zastosować, by sobie ustalać początek miesiączki, jak akurat będzie pasować. Nie chodzi tylko o to, jak przyspieszyć okres, ale też o zdrowie. Nie należy wpływać na naturalny cykl bez bardzo ważnej przyczyny. Wpływanie na termin pojawienia się miesiączki powinno być wyjątkiem, a nie regułą. Obserwując siebie i wiedząc, kiedy wypada ten termin, najlepiej nie planować na ten dzień niczego ważnego. Warto to wziąć pod uwagę, jeśli chce się wykupić wycieczkę albo ustala się termin ślubu.

 

Dorota
Kobieta, żona, matka. Po krótszym zastanowieniu - w takiej właśnie kolejności. :) Miłośniczka książek i zapadającego w pamięć kina. Zobacz również kobietapo30.pl.

To może Cię także zainteresować:
Jak za pomocą opakowania możemy kształtować doświadczenie klienta w sprzedaży online?
Maks – jego życie legło w gruzach. Szukamy pomocy dla psiego przyjaciela
Kilka porad na temat idealnego fotelika samochodowego

red. DDWLKP.pl | źródło: kobietapo30.pl

Komentarze