Jak przygotować się na pierwszy trening na siłowni?

14.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #siłownia   #trening   #trener   

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem to, że siłownia jest miejscem cieszącym się ogromną popularnością. Odwiedzają ją zarówno osoby koncentrujące się na rzeźbieniu swojej sylwetki, jak i te, które chcą przede wszystkim pozbyć się nadmiaru kilogramów. Bez względu jednak na to, do której z grup się należy, pierwsza wizyta w siłowni wiąże się ze stresem. Na szczęście, możemy pozbyć się niepewności odpowiednio przygotowując się do nowego wyzwania. Jak to zrobić?

 

Po pierwsze – określ cele

Nie każdy pojawia się na siłowni z tego samego powodu, jeszcze przed złożeniem w tym miejscu pierwszej wizyty warto więc zastanowić się nad tym, co chce się osiągnąć. Określenie celu ułatwi dopasowanie najlepszego zestawu ćwiczeń, pomoże w wyborze najlepszego lokalu, a przede wszystkim – stanie się gwarancją tego, że pierwsza wizyta w siłowni nie będzie wizytą ostatnią. Przy planowaniu celu należy jednak pamiętać o tym, że powinien być on możliwy do wykonania. Cele zbyt ambitne przynoszą sporo szkód, przyczyniają się bowiem do tego, że łatwo można stracić motywację.

Po drugie – znajdź siłownię dla siebie

Tak długo, jak nie zaczniemy ich odwiedzać, wszystkie siłownie jawią nam się jako lokale zbliżone do siebie. Okazuje się jednak, że takie wyobrażenie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Siłownie różnią się między sobą ze względu na wyposażenie, profil działalności i sam sposób podejścia do klienta. Jedne koncentrują się jedynie na podstawowym pakiecie usług, inne zaś oferują zajęcia dodatkowe takie, jak choćby zumba i aerobik. W niektórych można liczyć na wsparcie ze strony trenera osobistego, inne zaś oferują wyjątkowo ciekawe promocje sprawiające, że korzystanie z nich jest szczególnie opłacalne. Jeszcze przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zdobyć wiedzę na ten temat. Sprawi ona, że znalezienie siłowni idealnej nie będzie trudne, a z takiej nie będziemy już chcieli zrezygnować.

Po trzecie – pomyśl o odpowiednim obuwiu i stroju

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, czy inwestowanie w sportowy strój i obuwie ma w ogóle sens, skoro wybieramy się do siłowni po raz pierwszy i wcale nie mamy pewności, czy będziemy z niej korzystać w przyszłości. Jeśli jednak traktujemy poważnie nie tylko samo uprawianie sportu, ale również nasze zdrowie, nie powinniśmy mieć podobnych dylematów. Pierwsze wizyty na siłowni są trudne przede wszystkim dlatego, że nasz organizm z reguły nie jest jeszcze przygotowany na wysiłek, który go czeka. Warto więc zaopatrzyć się w oddychającą odzież i wygodne, sportowe obuwie, aby dodatkowo nie utrudniać mu zadania.

Po czwarte – znajdź plan zajęć dla siebie

Jeszcze przed pierwszą wizytą na siłowni dobrze jest zorientować się, czy świadczy ona usługi skierowane do niedoświadczonych klientów. Dobrym rozwiązaniem jest lokal, w którym zatrudnieni pracownicy nie ograniczają się do pilnowania, czy nikt nie spędza w siłowni więcej czasu niż wynika to z wniesionej opłaty. Zaangażowany pracownik, który dysponuje odpowiednią wiedzą może nie tylko zaprezentować, jak działają poszczególne sprzęty, ale i zaproponować optymalny dla danej osoby plan treningowy.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Mateusza Kokoszkę, specjalizującego się w organizacji treningów personalnych we Wrocławiu.

To może Cię także zainteresować:
Domowa siłownia na każdą kieszeń
Sekret buraka
Jak zadbać o prawidłowy sen?

red. DDWLKP.pl | źródło: mateusz-kokoszka.pl

Komentarze