Jak obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej?

25.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Ulga termomodernizacyjna to prosty i legalny sposób na to, aby obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej. Tym samym można zapewnić sobie dostęp do darmowej energii.

1. Czy fotowoltaika ma sens? 

2. Jak powstaje prąd ze słońca? 

3. Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

 

Nawet jeżeli wcześniej nie rozważałeś inwestycji fotowoltaicznej, to teraz masz świetny argument za tym, aby wdrożyć takie rozwiązania w swoim domu lub firmie.

Czy fotowoltaika ma sens? 

Na początek powinieneś przede wszystkim uświadomić sobie to, że fotowoltaika sprawdza się prawie w każdym przypadku. Nawet jeżeli w twojej sytuacji takie rozwiązanie nie przyniesie oczekiwanych efektów, to nie musisz obawiać się nietrafionej inwestycji, gdyż zaufany specjalista z pewnością udzieli ci wszystkich informacji na ten temat i pomoże obliczyć wydajność zastosowanych rozwiązań. Z reguły jednak prędzej czy później zawsze przynosi to oczekiwane efekty, a to przekłada się na znaczne obniżenie lub nawet całkowite wyeliminowanie rachunków za prąd. Firma Fotowoltaika Poznań ma na swoim koncie wiele udanych realizacji, a jej pracownicy zawsze starają się dostosować swoją ofertę do rzeczywistych potrzeb każdego klienta. 

Jak powstaje prąd ze słońca? 

Skuteczność tej technologii wynika przede wszystkim z tego, że można łatwo pozyskiwać prąd ze słońca, o ile oczywiście korzysta się z porządnej instalacji. Montowane na dachach panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Trzeba jednak pamiętać, że panele słoneczne wytwarzają prąd stały. Tym samym instalacja musi zostać wyposażona w inwerter, którego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, o częstotliwości i napięciu zgodnych z domowymi sieciami. 

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej? 

Ulga, która obowiązuje od 1 stycznia, wynika z rozporządzenia MInistra Inwestycji i Rozwoju z 29.XII.2018 r. Pozwala ona osobom fizycznym odliczyć od podstawy podatku dochodowego wszelkie wydatki, które są niezbędne do zakupu i zamontowania ogniw fotowoltaicznych. Kwota odliczenia może sięgać 53 000 zł, przy czym jeżeli nawet podatnik nie odliczy jej w całości w ciągu pierwszego roku, to będzie to mógł robić stopniowo przez 5 kolejnych lat. Jak widać ulga termomodernizacyjna to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą korzystać z darmowej i ekologicznej energii słonecznej. W dodatku obejmuje ona podatek rozliczany według skali (dla stawki 18% i 32%), podatek liniowy i ryczałt. Nie ma więc żadnych powodów, dla których ktoś nie mógłby skorzystać z tej opcji.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze