Jak kreatywnie wykonać ozdoby wielkanocne?

08.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #ozdoby   #wielkanoc   

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o kreatywnych ozdobach do naszego mieszkania. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań oraz inspiracji do stworzenia wyjątkowych ozdób.

 

Obecnie w sklepach możemy znaleźć mnóstwo stroików oraz ozdób wielkanocnych. Jednak jeśli chcemy zaoszczędzić i kreatywnie podejść do sprawy, możemy samodzielnie wykonać wiele ciekawych dodatków, które umieścimy w naszym domu. Własnoręcznie wykonywane ozdoby to nie tylko niezwykła zabawa, ale także duża satysfakcja z włożonej pracy. Istnieje wiele sposobów, aby stworzyć coś oryginalnego i wyjątkowego. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz kreatywnego podejścia.

Wykonywanie wielkanocnych ozdób to również idealny sposób, by spędzić wspólny czas z dzieckiem czy z całą rodziną. Warto od najmłodszych lat zapoznać nasze pociechy z tradycją malowania jajek czy przygotowywaniem innych wielkanocnych ozdób. Będzie to nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale wpłynie także na rozwijanie kreatywności u dziecka. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji oraz porad, dzięki którym nie zabraknie pomysłów na stworzenie wyjątkowych ozdób wielkanocnych.

 

Kreatywne ozdabianie jajek

Malowanie jaj wielkanocnych to bardzo stara tradycja i powinniśmy ją podtrzymywać. Kolorowe pisanki wyglądają bardzo pięknie w wielkanocnych koszyczku czy na stole. Ozdabianie jaj może odbywać się na wiele różnych sposobów. Możemy wykorzystać do tego specjalne farbki, którymi będziemy mogli narysować dowolne wzory. Istnieją także naklejki, którymi można ozdobić pisanki. To jedne z podstawowych sposobów.

Aby w ciekawy sposób pomalować pisanki możemy wykorzystać lakiery do paznokci. Wystarczy kubek z wodą i kilka kropel różnokolorowych lakierów. Kiedy na powierzchni wody utworzy się kolorowa mozaika, delikatnie trzymając jajko umieszczam je w kubku. Następnie wyciągamy je i czekamy aż przeschnie. W ten sposób otrzymujemy bardzo ciekawie pomalowane pisanki.

Decoupage to inny sposób na przygotowanie ciekawie wyglądających pisanek. Wzory możemy przenosić z pięknych serwetek. Wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać. W tym przypadku potrzebny będzie klej, pędzelek oraz wycięte serwetki. Ważne, by serwetki były rozwarstwione. Warstwę z nadrukiem należy przyłożyć do jajka, a następnie posmarować ją klejem. Następnie czekamy, aż wszystko dokładnie zaschnie.

 

Kreatywny stroik wielkanocny

Do stroików wielkanocnych można wykorzystać różnego rodzaju rośliny, gałązki czy ozdoby wykonane z papieru. Najciekawiej wyglądają te, w których wykorzystane są naturalne kwiaty. Stroik możemy przyozdobić również pisankami. Jednym ze sposobów na umieszczenie kolorowych jajek, jest zawieszenie ich na gałązkach umieszczonych w stroiku. Można do tego wykorzystać wydmuszki, które będą lżejsze.

Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie mchu, który możemy umieścić w doniczce czy przezroczystym wazonie. W połączeniu z kolorowymi pisankami, wstążkami czy innymi ozdobami może tworzyć oryginalną i wyjątkową dekoracje stołu wielkanocnego.

 

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą http://czakos.pl/ - hurtownią i importerem artykułów dekoracyjnych.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Wykładziny dywanowe i dywany – jak o nie dbać?
Chcesz wyjechać z miasta na stałe? Zobacz gdzie możesz się przeprowadzić
Oświetlenie ogrodu – po co i gdzie?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze