Jak dopasować telewizor 75 cali do wnętrza?

29.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Pamiętacie małe telewizorki naszych babć – te, których ekran był wielkości zwykłego zeszytu? Tamte czasy już dawno minęły! Z biegiem lat wszelakie standardy dotyczące wielkości drastycznie się zmieniły. Co więcej, absolutnie nic nie wskazuje na to, że trend na „duże znaczy lepsze” miałby ulec zmianie. Czy telewizor 75 cali to już przesada? Jak sprawić, żeby wyglądał dobrze w salonie?

 

Jak dopasować telewizor 75 cali? 

Zacznijmy od tego, jaki wymiar ma telewizor 75 cali. Trzeba liczyć się z tym, że taki technologiczny gigant ma ok. 170 x 95 cm! To prawie wymiar dorosłego człowieka! Należy zatem wziąć pod uwagę, że musisz dysponować naprawdę sporym pomieszczeniem, żeby pozwolić sobie na tak duży telewizor. To naturalnie jedna opcja. Druga jest taka, że nie będzie ci przeszkadzało, jeśli całą twoją ścianę pokryje gigantyczny ekran. No cóż – jeżeli zawsze marzyłeś o domowym kinie, gdzie nie ogranicza cię nic poza twoim metrażem, to nie warto rezygnować z marzenia. W tym przypadku lepiej nie ukrywać tego zacnego giganta! Telewizor 75 cali powinien grać główną rolę w pomieszczeniu. Powieś go na ścianie, dopasuj ogromne głośniki, zwróć wszystkie meble w jego stronę i ciesz się kinem w swoim własnym domu! 

Jeżeli jednak jesteś szczęśliwym posiadaczem bardzo dużego wnętrza, to nic nie stoi ci na przeszkodzie! Telewizor 75 cali możesz powiesić, jak również ustawić go na estetycznej półce. W mieszkaniu o dużym metrażu nie będzie się on nieestetycznie odznaczał, a ty będziesz mógł się cieszyć dużym obrazem i wrażeniami podobnymi do tych, jakich doświadczasz podczas seansu w prawdziwym kinie! 

Telewizor 75 cali – lepiej postawić na półce czy podwiesić? 

Kupując telewizor 75 cali, musisz wziąć pod uwagę, że to prawdziwy gigant, który niestety swoje waży. Najnowsze technologiczne rozwiązania dążą do tego, aby telewizory były jak największe, ale jednocześnie – jak najlżejsze. Jednakże trzeba liczyć się z tym, że niektórych aspektów się nie przeskoczy. Telewizor 75 cali będzie ważył ponad 40 kilogramów! To bardzo dużo. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie postawienie telewizora 75 cali na dokupionej półce, która posłuży nie tylko jako specjalna podstawa dla urządzenia, ale również jako przechowalnia domowych rzeczy. Taki dodatkowy mebel może się również dobrze sprawdzić jako miejsce, w którym będziesz mógł ustawić swoje PlayStation czy kolekcję gier lub płyt DVD. 

Jeżeli jednak marzy ci się, aby piękny telewizor 75 cali wisiał na twojej ścianie, to musisz liczyć się z tym, że niezbędny będzie zakup bardzo dobrych jakościowo haków, które utrzymają ciężar tego giganta. Warto pomyśleć również o specjalnych zabezpieczeniach na ścianę. Sporo roboty, ale czego się nie robi dla marzenia o swoim własnym, domowym kinie!


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze