Jak ćwiczyć konwersację w obcym języku?

12.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #nauka   #języki obce   #angielski   #niemiecki   #język   

Najważniejszym elementem podczas nauki języka obcego jest rozmowa, niektórzy lektorzy stawiają ją nawet na pierwszym miejscu przed znajomością zasad gramatyki. Uważają, że podobnie jak małe dziecko uczy się mówić poprzez powtarzanie i słuchanie, uczeń szybciej przyswoi materiał przez ćwiczenie mówienia. Często jednak osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje językowe nie znają nikogo, z kim mogą porozmawiać. Istnieje kilka możliwości, które pozwalają oswoić się z konwersacją w obcym języku, a niektóre z nich są nawet bezpłatne.

 

Szkoły językowe

Jednym z miejsc, w którym można ćwiczyć mówienie, jest szkoła językowa. Obecnie większość placówek poza tradycyjnymi rocznymi kursami posiada w ofercie zajęcia z samych konwersacji. Dostępne są warianty spotkań indywidualnych lub w grupie, w zależności od preferencji studenta.

Dla osób, które nie mają czasu na spotkania w stacjonarnych szkołach, idealnym rozwiązaniem są zajęcia online przez Skype’a. Do wyboru są indywidualne rozmowy z lektorem lub lekcje w grupie. Istnieją specjalne portale, na których native speakerzy oferują korepetycje z konwersacji, w zależności od dyspozycji studenta rozmowy mogą odbywać się raz lub kilka razy w tygodniu.

Grupy językowe

Bardzo wygodnym i coraz częściej wykorzystywanym sposobem na ćwiczenie konwersacji są spotkania tzw. grup językowych. Na portalach społecznościowych powstają grupy z różnych miast, które organizują darmowe spotkania w barach. Podczas wieczornego wyjścia można nie tylko miło spędzić czas, ale przy okazji poćwiczyć mówienie w obcym języku i poznać nowych znajomych.

Obecnie różne organizacje oferują cotygodniowe, darmowe spotkania tematyczne w obcych językach. Chętne osoby muszą się jedynie zapisać na wybrany termin, bo liczba miejsc jest ograniczona. We Wrocławiu przykładem takiej instytucji jest Mediateka. W harmonogramie przewidziane są również zajęcia dla zainteresowanych nauką języka polskiego ("Polish for foreigners").

Obozy językowe

Świetnym pomysłem jest również udział w obozach językowych. Podczas takiego wyjazdu można w krótkim czasie widocznie podnieść swoje umiejętności mówienia. Alternatywą dla tradycyjnych obozów są wioski językowe oferowane przez Szkoły Angloville. Idea programu opiera się na przełamywaniu bariery językowej przez obecność w angielskim środowisku z native speakerami. Wyjazd trwa 6-7 dni i polega na pełnym „zanurzeniu” w języku obcym. Twórcy https://angloville.pl/ są pewni skuteczności swojej metody i gwarantują, że każdy uczestnik podczas pobytu w wiosce przełamie swoje lęki i obawy związane z mówieniem w języku obcym. Projekt jest idealny dla osób, które w krótkim czasie chcą zacząć rozmawiać po angielsku.

Obecnie istnieje wiele możliwości pozwalających podnieść umiejętności konwersacyjne, warto z nich korzystać, by efekty nauki języka obcego były widoczne szybciej.

To może Cię także zainteresować:
Najpopularniejsze błędy językowe – zobacz, jak ich unikać
Podróż samolotem jako najbezpieczniejszy środek transportu
Drony - nowoczesna technologia czy zwykły gadżet?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze