Jaśmin - pies z nieszczęśliwym losem

24.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pies   #adopcja   #schronisko   #niekupujadoptuj   

Wraz z Podopiecznymi Stowarzyszenia Pieski Instytut Pomocy zwracamy się z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla Jaśmina!

 

Jaśmin musi znaleźć nowy dom. Ten w którym przebywa nie wywiązuje się z umowy adopcyjnej. Nie przychodzi z psem na badania kontrolne, nie podaje psu odpowiedniej karmy (pies musi jeść karmę Urinary).

Nie mamy gdzie zabrać Jaśmina. Jest nam bardzo przykro, bo adoptujący wydawali się mieć dobrą energię, a Jaśmin pokochał ich całym skrzywdzonym sercem. Jednak czujemy też ulgę, że rodzina w końcu się określiła i wiemy, co mamy robić. Tylko jak to wytłumaczyć temu psu, który najpierw został przez jakiegoś "człowieka" oddany do schroniska, bo nie umiał pilnować obejścia i za bardzo interesował się kurami, potem siedział w kojcu, gdzie wygryzał sobie z rozpaczy sierść, a teraz znowu traci dom?

Tak więc ogłaszamy, że nasz cudowny psi chłopiec ponownie szuka domu.

Jaśmin to mieszanka labradora z husky. Ma ok. 5-6 lat. W domu zachowuje się idealnie, nie niszczy, nie brudzi, nie szczeka, nie wyje (z opinii rodziny). Miał kontakt z malutkim dzieckiem. Bardzo dobrze znosi jazdę samochodem, u weterynarza bardzo grzeczny. Jaśmin uwielbia ludzi. Jest dużym psiakiem, waży ok. 40 kg, jest dość energiczny, na spacerach jest ciekawski i wszędobylski. W mieszkaniu w bloku odnalazł się idealnie, w domu z ogródkiem istnieje obawa, że może przeskakiwać niski płot. Ze zwierzętami dogaduje się różnie, wskazane byłoby wcześniejsze zapoznanie. Kotów nie akceptuje. Jaśmin w przeszłości leczony był na kamicę pęcherza moczowego, obecnie jest zdrowy, ale wymagane są okresowe kontrole weterynaryjne, na razie powienien też jeść specjalistyczną karmę typu Urinary (koszt ok. 200 zł). Codziennie otrzymuje też 0,5 tabletki Forthyron na tarczycę (ok. 50 zł miesięcznie). Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony.

Przebywa w Pile (wielkopolska).

Osoby zainteresowane Jaśminem prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
Yorkowaci bracia szukają wspólnego domu
Właściwa psia dieta - dlaczego tak ważna?
Labisia pilnie potrzebuje domu!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: http://www.ddwlkp.pl/wiadomosci/ja%e5%9bmino---pies-z-nieszcz%e4%99%e5%9bliwym-losem/8922

Komentarze