Indywidualny trening piłkarski

10.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #piłka nożna   #trening   #trening piłkarski   #boisko   #indywidualnie   

Indywidualny styl, kreatywność i umiejętności zawodnika decydują o wynikach meczów piłkarskich. Dlatego indywidualizacja treningów piłkarskich jest kluczowym elementem w szkoleniu.

 

Wychodząc naprzeciw wymaganiom dzieci i ich rodziców, którzy wiążą wielkie nadzieje z przyszłością gry w piłkę swoich dzieci, powstał indywidualny program nauk techniki gry w piłkę nożną. Prawdą jest, żeby osiągnąć coś w życiu w każdej dziedzinie trzeba poświęcić dużo czasu, więcej niż przeciętny człowiek. Trening indywidualny nie może zastąpić treningu zespołowego, treningi muszą się uzupełniać.

Indywidualne jednostki treningowe mają nieoceniony wpływ na rozwój piłkarski młodego zawodnika. Trener ma więcej czasu, aby pracować ze swoim podopiecznym.

  • Przy zadaniach ruchowych skupia się uwagę na koordynacji ruchu całego ciała zawodnika, trenując dynamiczny ruch potrzebny przy początkującej szybkości, ćwiczymy dynamiczną koordynację nogą lub jej zmianę
  • Zajęcia z trenerem pozwalają efektywnie motywować dziecko do pracy, wspierać i wzmacniać je psychicznie.
  • W trakcie treningu wyjaśniana i prezentowana jest technika gry w piłkę, właściwa postawa ciała piłkarza na treningu podczas gry, różne sposoby podania i kopnięcia czy utrzymanie piłki i zdolność dokładnej oceny sytuacji.

    Ważnym jest, aby trener poznał zawodnika, jego umiejętności piłkarskie, stan kondycji fizyczno- zdrowotnej, zwyczaje sportowe, nawyki ruchowe tak, aby najtrafniej dostosować program. Towarzyszenie zawodnikowi w jego fizycznym rozwoju, poświęcanie mu uwagi, aktywne słuchanie, wyjaśnianie, wspieranie i motywowanie do pracy przez indywidualnego trenera jest podstawą osiągnięcia wysokich wyników w piłce nożnej.

    Piłka nożna w globalnym przekonaniu uważana jest za sport zespołowy lecz często w wynikach meczów przesądzają indywidualne umiejętności zawodnika, dlatego bardzo ważną sprawą jest indywidualne podnoszenie swoich umiejętności.

 

To może Cię także zainteresować:
Handmade - popularne hobby czy sposób na biznes
O realizmie seriali historycznych słów kilka
W jaki sposób pisać bloga, aby chcieli nas czytać?

red. DDWLKP.pl

Komentarze