Ile kosztuje chirurgiczne usunięcie ósemki?

30.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Nawet osoby, dla których wizyta u dentysty nie jest czymś strasznym, gdy usłyszą o usuwaniu zęba, nie pokazują zbytniej radości. Jeśli o to chodzi, to niezwykle popularne są ósemki, gdyż to po ich usunięciu pacjent potrzebuje najwięcej czasu na dojście do siebie.

 

Dlaczego usuwanie ósemek najczęściej jest konieczne?

Ósemki to zęby, które sprawiają wiele problemów. Są pamiątką po naszych przodkach, jednak aktualnie sprawiają więcej problemów, niż korzyści. Zęby mądrości mogą wcale nie wyrosnąć lub zrobić to tak krzywo, że doprowadzą do wady zgryzu. Dodatkowo ze względu na to, że znajdują się one dość głęboko, nie czyścimy ich dostatecznie dobrze, a takie działanie prowadzi do próchnicy. Zatem czy warto zdecydować się na ich profilaktyczne usunięcie? Taka decyzja jest w pełni personalna i powinna zostać skonsultowana z lekarzem. W przypadku, gdy nasze zęby mądrości są dobrze ustawione i nie stanowią problemu, nie będzie powodu do ich ekstrakcji. Niestety, kiedy będziemy mieli do czynienia z kłopotami, które są ich powodem, to powinny zostać usunięte. Nie stanowi to większego problemu, gdyż ich brak nie wpływa na wygląd naszego uśmiechu czy wygodę spożywania posiłku.


Przygotowanie do zabiegu

Przed jego wykonaniem powinno zostać wykonane zdjęcie rentgenowskie naszej szczęki. Dzięki niemu lekarz będzie w stanie sprawdzić, jak wygląda budowa korzeni zębów. Kiedy mamy do czynienia z krótkimi korzeniami, zabieg nie będzie długi czy skomplikowany, jednak kiedy zahaczają one o kość, to będzie to bardziej zaawansowany proces. Dodatkowo z takiego zdjęcie można wywnioskować czy w kościach nie ma stanów zapalnych. Niektórzy lekarze mogą także zalecić szczepienia przed wirusowym zapaleniem wątroby. Na sam zabieg powinniśmy zapisać się z większym wyprzedzeniem. Kobiety nie powinny mieć go wykonywanego dwa dni przed miesiączką oraz dwa dni po niej. Warto także tak zaplanować czas, aby mieć kilka dni na odpoczynek po zabiegu. Kiedy nadejdzie dzień zabiegu, należy nie wykonywać zadań domowych. Po nim możemy być silnie osłabieni, dlatego powinno unikać się prowadzenia samochodu. Należy także zjeść posiłek przed ekstrakcją, gdyż po niej przez kilka godzin będzie to niemożliwe.


Ile kosztuje zabieg usuwania ósemek?

Kiedy mamy do czynienia z usuwaniem innych zębów, cały proces jest znacznie prostszy oraz tańszy. Wtedy cena takiego zabiegu wynosi około 100-250 zł. Jednak ekstrakcja ósemek to znacznie bardziej złożone zadanie, a co za tym idzie, jego cena jest większa. W większych miastach cena takiego procesu wynosi 300-400 zł. Kiedy korzenie zębów są mocniejsze, możemy być zmuszeni do zapłacenia 500-600 zł, a w niektórych wypadkach nawet 900 zł. W przypadku mniej zaludnionych miejscowości ceny są mniejsze. Wahają się one od 200 do 500 zł. Musimy wziąć także pod uwagę cenę znieczulenie, czyli 30-50 zł oraz szycie rany opiewające na kwotę 80-150 zł. W niektórych klinikach te rzeczy mogą być wliczone w całość.

Zabieg usuwania ósemek nie należy do najprzyjemniejszych, jednak kiedy jest on konieczny, warto go wykonać tak szybko, jak to możliwe.


Artykuł powstał we współpracy z frankowski-maloclinic.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze