Ich ceny przyprawiają o zawrót głowy. Oto 10 najdroższych zegarków świata, za które z powodzeniem moglibyśmy kupić... Dreamlinera!

06.01.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Oto ranking, w którym cena najtańszego przedmiotu zaczyna się od... 11 mln dolarów! Choć trudno w to uwierzyć, najdroższe zegarki na świecie osiągają zawrotne ceny i budzą w związku z tym ogromne emocje. Próżno szukać racjonalnych wyjaśnień takiego stanu rzeczy, choć eksperci przekonują, że horrendalne ceny mają swoje uzasadnienie. Nawet jeśli wysokość ceny jest kwestią subiektywną, w tym przypadku trzeba zgodnie przyznać, że najdroższe zegarki świata są po prostu drogie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby je poznać nieco bliżej.

 

Dlaczego jednak zegarki osiągają tak zawrotne ceny? O to spytaliśmy specjalistę z firmy Czas Zegarków 

- To przede wszystkim kwestia użytych do produkcji zegarków materiałów, jak rzadko spotykane diamenty, czy nawet meteoryty. Nie mniejszy wpływ na cenę ma zastosowana technologia, sposób wykonania (najdroższe modele to te wykonywane ręcznie) oraz design. Jednak zasadniczą kwestią determinującą cenę luksusowych zegarków jest fakt, iż są to rzeczy unikatowe, produkowane w bardzo ograniczonej ilości, np. jednego egzemplarza rocznie. Na wybrane modele znanych marek chętni nabywcy muszą czekać nawet kilka lat - wyjaśnia ekspert z czaszegarkow.pl na co dzień zajmujący się luksusowymi czasomierzami. - Wiele zegarków wystawianych jest na aukcjach. Tam również modele te osiągają zawrotne ceny, jak chociażby Patek Philippe Grandmaster Chime, który został wylicytowany na genewskiej licytacji przez anonimowego nabywcę za ponad 31 mln dolarów - dodaje. 

Czy najdroższe zegarki świata warte są swojej ceny? Oceńcie sami! 


Miejsce 10. Patek Philippe 1518 - 11 mln USD 

Wspomniane na wstępie 11 mln dolarów to cena, jaką musielibyśmy zapłacić za zegarek Patek Philippe ref. 1518. Czasomierz ten został wylicytowany za taką właśnie sumę podczas licytacji w Genewie w 2016 roku. Model ten pochodzi z 1943 roku i co ciekawe, jego ówczesna wartość wynosiła 2 265 dolarów, co przekłada się na dzisiejszą kwotę około 38 000 dolarów. Podobno podczas genewskie licytacji siedmiu zainteresowanych toczyło o zegarek zaciętą walkę. Z pewnością stąd też zawrotna cena Patek Philippe 1518.

Patek Philippe ref. 1815 / foto: phillips.com


Miejsce 9. Rolex Daytona 6239 - 17,7 mln USD 

To model należący do aktora Paula Newmana, został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za niespełna 18 mln dolarów. Zegarek posiada z tyły grawer Drive Carefully Me, bowiem stanowił prezent od żony aktora w czasie, gdy ten rozpoczynał swoją przygodę z wyścigami samochodowymi w 1972 roku.


Rolex Daytona ref. 6239 "Paul Newman" / foto: phillips.com


Miejsce 8. Jacob & Co. Billionaire Watch - 18 mln USD 

Ten zegarek został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu, a zakupiony przez Floyda Mayweathera - króla boksu, który, jak wiemy, lubi manifestować swoje bogactwo. Koperta i bransoleta świecą 260 karatami diamentów, co pięściarzowi zdecydowanie przypadło do gustu. Wystarczy zerknąć zdjęcia Mayweathera dostępne w mediach społecznościowych.


Jacob & Co. Billionaire Watch / foto: heutetime.com


Miejsce 7. Patek Philippe Supercomplication "Henry Graves" - 23,9 mln USD 

To model to wybitnie skomplikowany zegarek kieszonkowy z 24- karatowego złota, nazwany na cześć bankiera i kolekcjonera zegarków Henry\\'ego Graves\\'a Jr., który zamówił prototyp tego zegarka na początku XX wieku. Patek Philippe Supercomplication "Henry Graves" jest jednym z najdroższych zegarków kieszonkowych w historii. Jego produkcja trwała ponad 8 lat (czasomierz składa się z ponad 920 części).


Patek Philippe Supercomplication "Henry Graves" / foto: thejewelleryeditor.com 

Miejsce 6. Chopard "201 Carat Watch" - 25 mln USD 

Nazwa tego zegarka mówi sama za siebie. Czasomierz został wykonany z różnokolorowych diamentów, których łączna masa wynosi 201 karatów. To z pewnością tłumaczy zawrotną cenę zegarka. Właściciel Chopard "201 Carat Watch" musi jednak liczyc się z pewnym "dyskomfortem" podczas użytkowania zegarka. Dostrzeżenie godziny w blasku kamieni może okazać się nieco trudne.


Chopard "201 Carat Watch" / foto: autoevolution.com 


Miejsce 5. Breguet No. 160 Grande Complication - 30 mln USD 

Breguet No. 160 Grande Complication lub też Grande Complication Marie Antoinette to czasomierz, jaki powstał w 1783 roku dla Marii Antoniny. Był to wyraz miłości hrabiego Hansa Axela von Fersena do francuskiej królowej, a składał się z 23 precyzyjnych mechanizmów oraz 823 części, ze złota oraz drogocennych szafirów. Niestety królowa ani jej wielbiciel nie doczekali się zegarka - proces jego tworzenia trwał bowiem aż 44 lata! Losy zegarka były bardzo burzliwe. Po tym, jak trafił do muzeum Instytutu Sztuki Islamskiej w Jerozolimie, został skradziony, a następnie odzyskany i finalnie przekazany w 2007 roku na prawowite miejsce.


Breguet No. 160 Grande Complication / foto: quillandpad.com 


Miejsce 4. Joailleire 101 Manchette - 30 mln USD 

576 diamentów oraz 18-karatowe złoto - zegarek z miniaturowym cyferblatem nie przypomina czasomierza, a raczej wyrób czysto biżuteryjny. Trzeba jednak przyznać, że prezentuje się nadzwyczaj efektownie. Jego cena - 30 mln dolarów - także.

Joailleire 101 Manchette / foto: allwatches.org 


Miejsce 3. Patek Philippe Grandmaster Chime 6300A - 31 mln USD 

To jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków, jakie kiedykolwiek powstały. Model został stworzony z okazji 175-lecia marki Patek Philippe i wyposażony m.in w dwa cyferblaty oraz ręcznie nakręcany mechanizm z dwudziestoma komplikacjami i wskazywaniem po swoich obu stronach. Zegarek posiada pięć funkcji dźwiękowych - dwie z nich stanowiły światowe premiery. To programowanie dźwiękowego alarmu na żądaną godzinę oraz możliwość usłyszenia aktualnej daty.Na potrzeby aukcji, na której wystawiono zegarek w Genewie, wyposażono czasomierz w unikatową kopertę w stali i łososiową tarczę. Elementem, który z pewnością sprawia, że zegarek jest przedmiotem pożądania wielu, jest napis "The Only One" umieszczony na tarczy.


Patek Philippe Grandmaster Chime 6300A / foto: monochrome-watches.com 


Miejsce 2. Graff The Fascination - 40 mln USD 

Ten zegarek stanowi bardziej gratkę dla miłośników szlachetnych kamieni, a niekoniecznie sztuki zegarmistrzowskiej. Całość to tutaj mix białych diamentów o masie 152 karatów z czystym, 38- karatowym diamentem w kształcie łezki (ten można wyjąć z zegarka - bransolety i nosić w formie pierścionka). Zegarek jest podobno bardzo wygodny w noszeniu... Cóż, pozostaje nam wierzyć na słowo.


Graff The Fascination / foto: thetrendspotter.net 


Miejsce 1. Graff Diamonds Hallucination - 55 mln USD 

Pierwsze miejsce na podium - i to chyba nikogo nie zdziwi - zajął kolejny biżuteryjny zegarek, o którego wartości decydują w znacznej mierze zastosowane materiały - tutaj oczywiście diamenty. 110 - karatowe cacka - kolorowe i niezwykle rzadkie - zostały osadzone na czasomierzu ręcznie. Cała konstrukcja określana jest, jako dzieło rzeźbiarskie, a zegarek nie ustępuje miejsca w rankingu od dobrych kilku lat. Z pewnością niełatwo będzie stworzyć czasomierz, którego cena pokona wartość Graff Diamonds Hallucination.


Graff Diamonds The Hallucination / foto: thejewelleryeditor.com 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze