I Festyn Bezpieczeństwa w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu

02.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #festyn   #policja   #straż   #wojsko   #bezpieczeństwo   

W sobotę 28 kwietnia na terenie XXXIII Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ulicy Wyspiańskiego 27 odbył się I Festyn Bezpieczeństwa zorganizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu. Uczestnicy już od godziny 9 mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą atrakcji przygotowanych na ten dzień.

 

Festyn Bezpieczeństwa to inicjatywa, która jest niepowtarzalną okazją do nauki podstaw codziennego życia w bezpieczeństwie. Widząc na co dzień jednostki mundurowe, nie jesteśmy w stanie docenić jaki trud i nakład finansowy jest zawarty w tych formacjach. Dlatego Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa postanowiła przybliżyć tę pracę nie tylko swoim studentom, ale też mieszkańcom Poznania i okolic.

Na festyn zawitały przedstawicielstwa Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Głównego Inspektoratu Służby Więziennej i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, co sprawiło, że oferta festynu stała się bardzo bogata.

Rozpoczynając naszą wycieczkę po stoiskach, zawitać mogliśmy do stanowiska Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z funkcjonariuszami pionu prewencji, wydziału ruchu drogowego czy też zobaczyć z bliska bronie i wyposażenie radiowozu oraz mobilnego komisariatu. Kolejne stanowisko przygotowała Komenda Miejska PSP oraz Szkoła Aspirantów PSP, gdzie ujrzeć mogliśmy bogaty asortyment sprzętowy, który na co dzień pozwala uratować życie wielu osobom. Strażacy przygotowali stanowisko dla najmłodszych uczestników festynu, gdzie mogli przystąpić do sprawdzenia swoich sił w roli strażaka.

Punktem kolejnym na festynowej mapie było stanowisko Głównego Inspektoratu Służby Więziennej, który przygotował stanowisko informacyjne dotyczące działalności jednostki na terenie regionu, odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o tym, jakie są codzienne warunki służby w więziennictwie. Na festynie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, którzy zachęcali młodych adeptów do wstąpienia w wojskowe szeregi, a przy tym prezentowali przygotowanie techniczne i szkoleniowe jednostki. Ostatnim stoiskiem był autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie chętne osoby mogły oddać krew i jednocześnie wspomóc w uzupełnieniu braków w wielkopolskim banku krwi.

Jednak w programie imprezy oprócz stoisk nie mogło zabraknąć ciekawych atrakcji, przedstawiciele uczelni zapraszali na pogawędkę z właścicielem kancelarii prawno-detektywistycznej, byłym antyterrorystą Stanisławem Szafranem, który zorganizował warsztaty pod nazwą "Postępowanie w sytuacjach ekstremalnego zagrożenia życia i zdrowia".

Kolejna atrakcja zapewniona przez władze uczelni to pokaz Krav-Magi oraz Ju-jitsu w wykonaniu Panteonu Mistrzów, zaś dla osób lubiących bardziej amerykańskie klimaty został przygotowany kurs gry w Lacrosse prowadzony przez mistrzowską drużynę HussarsLadies z Poznania.

Dzień pełen warsztatów i atrakcji uwieńczony został koncertem w wykonaniu Orkiestry Dętej Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego pod batutą Daniela Ebertowskiego, który spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Organizatorzy nie kryją, że ten festyn można zaliczyć do udanych inicjatyw i będzie on kontynuowany w przyszłości.

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpiecz dom przed złodziejem!
Oświetlenie ogrodu – po co i gdzie?
Bezpieczna i wygodna podróż - wybieramy transporter dla pupila

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Autorem zdjęć jest Sławomir Roman - Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Autorem artykułu: Jakub Knap

Komentarze