Gościnne, hiszpańskie progi idealnym miejscem na urlop

03.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Planując wakacyjny wyjazd, marząc o ciekawych podróżach, wybieramy często gorącą Hiszpanię. Wspaniała pogoda, fascynujące tradycje i kultura, niezwykłe zabytki i wyśmienita kuchnia zespolone są na terytorium tego kraju, jak składniki w dobrej paelli. Nieuchwytnej, a jednak wyraźnej w smaku i z temperamentem, potrawy, w której woń owoców morza przeplata się ze słodkim zapachem przypraw. O wysokiej klasie destynacji hiszpańskiej świadczy zajęcie pierwszego miejsca w prestiżowym rankingu Światowego Forum Ekonomicznego. W 2017 roku Hiszpania została uznana za najlepszą destynację turystyczną na świecie!

 

Z wizytą na Costa Blanca

Costa Blanca to wybrzeże Morza Śródziemnego, wchodzące do prowincji Alicante, a należące do autonomicznej wspólnoty Walencji. Wybrzeże to ma ponad 200 km linię brzegową, gęsto usianą czystymi plażami, z białym piaskiem i słoneczną pogodą przez przeszło 300 dni w roku. Jednocześnie poszczycić się może świetnie rozwiniętą, na najwyższym poziomie infrastrukturą usług turystycznych z doskonałym zapleczem hotelowym. Jednak to tylko część zalet tego regionu. Idealne warunki atmosferyczne i całe mnóstwo nocnej rozrywki – klubów, dyskotek, restauracji oraz knajpek wabi i przyciąga turystów przez cały rok. Najważniejszym miastem Costa Blanca pozostaje jednak Alicante.

 

Alicante perła wybrzeża

Urody tego miasta nie sposób przecenić. Śródziemnomorski, łagodny klimat, atrakcje turystyczne, nadmorskie promenady z kawiarenkami i restauracjami zachęcają do długiego biesiadowania i czerpania radości z ulotnych chwil.

Miasto jednocześnie nęci ciekawą historią, namacalną i widoczną na każdym kroku, a także upaja różnorodnością kulturową, w której wpływy arabskie mieszały się z tradycją chrześcijańską. Nie można również zapominać o pozostałościach z czasów rzymskich, których znamiona wyraźnie zaznaczone są na terenie całego Półwyspu Iberyjskiego.

Przedstawiciel lokalnego touroperatora Direct Spain Tour przedstawił listę miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. „Zwiedzanie należy rozpocząć od starówki, leżącej w sercu miasta, a następnie kierować się do największej pod kątem atrakcyjności pozostałości historycznej - zamku Castillo de Santa Bárbara. Jest to najważniejsza budowla sakralna w Alicante. Podążając w stronę zamku dojdziemy do najstarszego kościoła w mieście, Basílica de Santa María (bazyliki Św. Marii). Wybudowana w stylu gotyckim powstała na przełomie XIV-XVI wieku, a wzniesiono ją na ruinach meczetu. Zresztą podobne początki miała katedra Concatedral de San Nicolás de Bari. Na wieczorny spacer warto wybrać się na promenadę Explanada de España, która wyłożona jest podobno 6,5 milionami marmurowych płytek”.

 

Spokojny odpoczynek

Plan zwiedzania, organizacja wycieczek i atrakcji to jednak nie wszystkie warunki pełnego i zasłużonego odpoczynku. Potrzeba do tego sprawnego touroperatora działającego bezpośrednio na hiszpańskim rynku, najlepiej z siedzibą w tym kraju. Modelowym przykładem jest bez wątpienia taki, który posiada młodą, wykwalifikowaną, polsko -hiszpańską kadrę. Biuro Direct Spain Tour specjalizuje się w destynacji hiszpańskiej, a w ofercie posiada takie hotele w Hiszpaniiaparthotele i apartamenty, które spełniają najwyższe standardy zarówno pod kątem jakości świadczonych usług, jak i bezpieczeństwa. Z kolei współpraca z najlepszymi organizatorami turystyki na rynku hiszpańskim umożliwia zaoferowanie najniższych cen. Zakupu lub rezerwacji noclegów możemy dokonać za pośrednictwem nowoczesnej strony internetowej https://directspaintour.com/pl/. Zaplanowanie udanych wakacji jeszcze nigdy nie było tak proste!

 

Dane kontaktowe:

E-mail: info@directspaintour.com

Adres: C/Ebanistas, 2. 2ª planta. Alcorcón.

28923. Madrid.

Tel. (+48) 223 003 810


 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze