Globalnie w bibliotekach

11.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

7. czerwca Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zorganizowała warsztaty w ramach programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

W warsztatach „Kiedy przychodzi kryzys. Porozmawiajmy o wojnach, katastrofach które poprowadziła Natalia Wójcik, pracownik BPiCK w Trzciance, wzięli udział uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika. Celem zajęć było przekazanie podstawowej wiedzy na temat pomocy humanitarnej, czemu służyły kolejne zadania przygotowane dla uczniów. Piątoklasiści odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących konfliktów zbrojnych, katastrof naturalnych, czy kryzysów humanitarnych, wykazując się dużą wiedzą. Po wprowadzeniu w tematykę warsztatów rozwiązywali wspólnie krzyżówkę oraz zapoznali się z wystawą plakatów Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczniowie weszli także w rolę pracownika polskiej organizacji humanitarnej, wykonując zadania ze specjalnie przygotowanej karty pracy. Podsumowaniem warsztatów była rozmowa na temat działalności PAH oraz wspólne pokolorowanie wielkoformatowych ilustracji przedstawiających świat ludzi, którzy na co dzień żyją w stanie kryzysu humanitarnego.

 

To może Cię także zainteresować:
Jesień z dobrą książką
"Trzy pokolenia – jedna droga" - wernisaż wystawy w Trzciance
Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze