Genialna zabawa z trzcianecką biblioteką!

16.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#lato   #wakacje   #dzieci   #biblioteka   #zabawa   #trzcianka   

„Lato w bibliotece, czyli genialna zabawa” – pod takim hasłem odbywały się tegoroczne zajęcia dla najmłodszych w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance, które trwały od 11 lipca do 13 sierpnia.

 

Trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) dzieci i młodzież uczestniczyły w dwugodzinnych spotkaniach, których myślą przewodnią były różnego rodzaju eksperymenty i nowe technologie.

Cykl zajęć rozpoczął się tradycyjnie od spotkania integracyjnego, podczas którego mali uczestnicy zapoznali się ze sobą i spisali wakacyjny kontrakt, obowiązujący podczas wspólnych zabaw. O bezpiecznym spędzaniu wakacji opowiedziała mł. asp. Estera Bartol z Komendy Powiatowej Policji w Trzciance. Kolejne dni upłynęły dzieciom na nauce obsługi robotów, które biblioteka otrzymała w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece”. Najwięcej frajdy dały uczestnikom zajęć eksperymenty, czyli wybuchające wulkany, tańczące bąbelki, zabawa z cieczą nienewtonowską, czy wyprawa w kosmos z Mikołajem Kopernikiem. Dzieci kontynuowały także naukę kodowania z robotami, tworząc konstrukcje ze słomek.

Zwieńczeniem wakacyjnych zajęć była genialna zabawa w Czytelni Letniej biblioteki. Na najbardziej aktywnych uczestników Akcji Lato 2018 czekały atrakcyjne nagrody, ale także wspaniała zabawa z balonami z wodą, malowanie stopami oraz słodki, lodowy poczęstunek.

 

To może Cię także zainteresować:
"Portret" w Poznaniu
O niezwykłym życiu Wandy Rutkiewicz na DKK
Jesień z dobrą książką

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze