Fototerapia, czyli leczenie światłem

25.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #fototerapia   #światło   

Fototerapia - inaczej helioterapia oraz światłolecznictwo. Gdzie się ją wykorzystuje? Jakie choroby pozwala zwalczyć? Ile kosztuje tego typu zabieg oraz gdzie się go wykonuje? O tym dowiesz się czytając ten artykuł.

 

Istnieje kilka rodzajów fototerapii, wszystko zależy od długości światła wykorzystywanego podczas zabiegu. Zabieg może być wykonywany przy pomocy światła widzialnego (IR) oraz niewidzialnego (UV). W fototerapii można wykorzystywać także naturalne źródła światła, za pomocą, których leczy się np. sezonową depresję spowodowaną niedostatkiem odpowiedniej ilości światła słonecznego. Jest to naturalna, bezpieczna i co najważniejsze bardzo skuteczna terapia, która w ostatnich czasach bardzo zyskała na popularności szczególnie w krajach o niskim nasłonecznieniu oraz długich sezonach jesienno- zimowych. Jednak to nie w leczeniu zaburzeń psychicznych terapia światłem jest najbardziej popularna i powszechna.

 

Fototerapia jest szczególnie ważna podczas leczenia różnego rodzaju chorób skóry takich jak np. trądzik pospolity. Zabiegi wykonuje się za pomocą światła widzialnego LED, które wykazuje szerokie i potwierdzone badaniami właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Za pomocą tego samego światła, lecz dłuższej jego wiązki można usunąć ze skóry przebarwienia, plamy oraz blizny. Fototerapia to także bardzo skuteczna metoda opóźniania starzenia się skóry, gdyż stymuluje ona wytwarzanie w skórze większej ilości kolagenu odpowiedzialnego za utrzymanie m.in. prawidłowej gęstości oraz sprężystości skóry twarzy. Co więcej z dużym powodzeniem fototerapię stosuje się w przypadkach egzemy, czyli atopowego zapalenia skóry także u dzieci i noworodków. Od niedawna wiadomo także, że fototerapia przynosi ulgę także u osób chorujących na łuszczycę, łagodzi ona i spowalnia jej przebieg, zapobiegając i oddalając w czasie remisję choroby. Zabieg leczenia światłem przychodzi także z pomocą dla wszystkich osób, których skóra jest zniszczona od np. detergentów czy od innych drażniących skórę środków chemicznych.

 

Co bardzo ważne i istotne zabiegi z zastosowaniem światła są bezpieczne oraz nie niosą za sobą żadnych poważnych konsekwencji, bardzo rzadko zdarzają się niepożądane skutki uboczne, nawet, jeśli to mają one charakter bardzo łagodny i szybko przemijający.

Z uwagi na coraz większą popularność fototerapii możemy wykonać ją w bardzo wielu punktach, decydując się należy jednak pamiętać by zawsze korzystać jedynie ze sprawdzonych miejsc oraz wykonywać zabiegi jedynie u profesjonalistów. Ceny za zabieg fototerapii zaczynają się już od kilkunastu złotych, zależy to jednak od obszaru, który mamy zamiar poddać leczeniu a także od miejsca, w którym będziemy poddawać się tego typu zabiegowi. Cena może więc sięgnąć nawet kilkuset złotych w poważnych i rozległych zmianach chorobowych. Jednak bez wątpienia jest to godna polecenia terapia, która dobrze i profesjonalnie wykonana może przynieść wymarzone rezultaty w zakresie leczenia chorób skórnych.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Febumed

 

 

To może Cię także zainteresować:
Nowotwory tarczycy – rosnące zagrożenie dla młodych ludzi
SPA to ukojenie nie tylko dla ciała
Zgrzytanie zębami – jaki jest powód i jak temu zapobiec?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze