Fotele fryzjerskie – czym kierować się przy wyborze?

23.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biznes&finanse   #firma   #salon fryzjerski   #fryzjer   

Najważniejszym wyposażeniem każdego salonu fryzjerskiego są fotele oraz myjki, bez których nie da się prawidłowo świadczyć usług, dlatego wyposażanie salonu warto rozpocząć od doboru mebli.

 

Z racji, iż obecnie na rynku istnieje szeroki wybór takiego asortymentu, przy zakupie warto wziąć pod uwagę:
- czy wybrany fotel posiada regulację. Jest niezbędna, by dostosować go pod wzrost klienta
- czy posiada stabilną podstawę
- przede wszystkim, czy jest wygodny. Profesjonalny fotel powinien dobrze wyprofilowany, posiadać regulowane oparcie, miękkie siedzisko oraz regulowany podnóżek
- sama kolorystyka fotela także nie powinna pozostawać bez znaczenia, gdyż taki mebel powinien pasować do całości.
Komfort klienta jest, a bynajmniej powinien być priorytetem dlatego, jeśli fotele fryzjerskie, jak i inne meble nie będą spełniały oczekiwań, klienci nie będą chętnie wracać po kolejną usługę.
Równie ważnym czynnikiem przy wyborze krzesła fryzjerskiego powinna być jakość wykonania. Fotel musi być stabilny, a jego obicie odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Częste używanie farb koloryzujących lub innych preparatów może powodować odbarwianie się tapicerki, dlatego warto wcześniej dopytać, z jakich materiałów został wykonany oraz jaką odporność posiada. Fotele fryzjerskie nie są tanie, a poza tym taki zakup robi się raz na kilka lat, więc nawet najmniejszy szczegół ma znaczenie.
Fotele fryzjerskie dla dzieci
Wyposażając salon, warto zwrócić też uwagę, na komfort najmłodszych klientów, gdyż dzieci równie często korzystają z takich usług, W tym celu idealnie sprawdzi się fotelik fryzjerski dziecięcy.
Powinien posiadać:
- regulowaną wysokość, tak by mogły korzystać z niego młodsze, jak i starsze dzieci
- odpowiednie oparcia zarówno na ręce, jak i stopy dziecka, by dziecko siedziało stabilnie
- odpowiednie wykończenie, przede wszystkim bezpieczne
- odpowiedni kolor. Taki fotelik fryzjerski także powinien pasować do wizualizacji salonu, by całość wyglądała harmonijnie i zachęcała już od progu.
Myjnia fryzjerska – jak ją wybrać?
Prócz fotela najważniejsza jest myjnia fryzjerska, bez której żaden salon nie może funkcjonować. W tej kwestii wybór jest również bogaty. Ważne by była funkcjonalna odpowiednio dobrana do salonu.
Warto zwrócić uwagę na:
- jaką wielkość posiada. Jeśli salon ma ograniczoną powierzchnię lepiej zainwestować w mniejszą myjkę
- wyprofilowanie. Ważne jest, by klient mógł komfortowo ułożyć głowę podczas mycia
- materiał z jakiego została wykonana myjka
- jakie podłączenie wody posiada
Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego wyposażenia salonu fryzjerskiego nie jest łatwy, dlatego nie można dokonywać pochopnych decyzji, a tym bardziej sugerować się ceną produktów. Na rynku jest bardzo duży wybór takiego asortymentu, dlatego wcześniej należy przemyśleć, co będzie potrzebne, jakie oczekiwania mają spełniać meble, a dopiero później można przeglądać oferty producentów. Na pewno kupując meble w zestawie będzie można liczyć na obniżkę ceny.

 

To może Cię także zainteresować:
Stal nierdzewna-obróbka skrawaniem
Zakładanie własnej firmy – wynajem sali konferencyjnej
Możliwości w promowaniu produktu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze