Festiwal im. Philippa i Xawera Scharwenków

28.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #szamotuły   

W minioną niedzielę 25 czerwca w Szamotułach rozpoczął się VIII Festiwal im. Philippa i Xawera Scharwenków. Inicjatywę Fundacji Pro Cello oraz Muzeum Zamek Górków od lat wspiera Powiat Szamotulski. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomagać w organizacji tak pięknego wydarzenia, które oprócz walorów kulturalnych posiada jeszcze jedną bardzo ważną cechę. To pragnienie przywrócenia Ziemi Szamotulskiej pamięci o wybitnych muzykach, kompozytorach i pedagogach - Phillipie i Xawerze, którzy na świat przyszli właśnie w Grodzie Halszki.

 

Tegoroczny Festiwal zainaugurował niedzielny koncert w wykonaniu: Michała Francuza (fortepian), Ewy Guzowskiej (altówka), Marcina Suszyckiego (skrzypce), Ewy Suszyckiej (skrzypce) oraz Tomasza Strahla (wiolonczela). W auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wacława z Szamotuł, artyści wykonali m.in. utwory J. Zarebskiego i P. Scharwenki.

Festiwal zakończy się w piątek 30 czerwca. Do tego czasu codziennie o godzinie 19.00 w Spichlerzu Muzeum Zamku Górków będą odbywac się koncerty. Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy!

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl / UMiG Szamotuły

Komentarze