Festiwal „Experyment SLOW”: koncert Żurawia

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #zbąszyń   

W środę wieczorem na "Experymencie" można było posłuchać Rafała Żurawia Żurawińskiego, który wystąpił na scenie Zbąszyńskiego Centrum Kultury z utworami z jego debiutanckiej solowej płyty "A.R.E.".

 

Było bardzo lirycznie i nastrojowo. Żuraw śpiewa głównie własne teksty i pewnie dlatego tak wiarygodnie brzmi. Jeśli ktoś lubi prostotę, szczerość sceniczną i minimalizm w środkach wyrazu, temu pewnie podobał się koncert. Można było dać się oczarować piosenkom muzyka grającego na ukulele. Publiczność, która tego dnia wzięła udział w festiwalu „Experyment”, usłyszała dobry, akustyczny folk, który pomieszany był czasem z szybszymi rytmami reagge lub ska (np. piosenka „Na fejsie”), a czasem bezpośrednio czerpiący z tradycyjnej kultury ludowej („Lipka”). Rzeczywiście, koncert ten miał klimat SLOW, tak jak cały tegoroczny zbąszyński festiwal.

Festiwal „Experyment” w Zbąszyniu trwa do niedzieli! M.in. w piątek zapraszamy na godz. 19.00 na koncert fenomenalnego kobiecego trio „Sutari”, które także czerpie z tradycyjnej muzyki ludowej. O „Sutari” mówi się, że jest jednym z najlepszych zjawisk muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie folkowej. Zespół zadebiutował w 2012 roku na prestiżowym Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. 

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: serwis.zbaszyn.pl | Klimatyczne zdjęcia z koncertu Żurawia: Dorota Bulińska, [arg]

Komentarze