Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

26.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

W środę 21 marca miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które o odbyło się w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej. Dziewczyny miały okazję poznać najnowszą powieść Elizabeth Strout „Mam na imię Lucy”.

 

Jest to książka w której autorka opisuje historię swojego dzieciństwa. Świat jest tu widziany oczami narratorki Lucy – pisarki, matki dwóch dziewczynek, która w związku z pięciotygodniowym pobytem w szpitalu ma czas na przeprowadzenie dokładnej analizy swojego życia. Pomaga jej w tym mama, z którą dotychczas nie potrafiła rozmawiać. Zdania klubowiczek na temat książki były podzielone. Jest to powieść, która mimo bardzo prostej i oszczędnej formy, przekazuje nam wiele bezcennych treści, pokazując emocje głównej bohaterki i jej rodziny. W następnym miesiącu dziewczęta będą dyskutować o powieści w zupełnie innym gatunku, będzie to książka polskiego pisarza, który pochodzi z Piły - Ryszarda Ćwirleja pod tytułem „Śliski interes”.

 

To może Cię także zainteresować:
Genialna zabawa z trzcianecką biblioteką!
Ciastko z wierszem Tuwima
Rozmowy o literaturze „Pod Jelonkiem”

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / PK | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze