Dwa w jednym czyli klimatyzacja z ogrzewaniem

08.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom i ogród   #klimatyzacja   #ogrzewanie   #komfort   #mieszkanie   

Montaż klimatyzacji jest drogi i czasochłonny. Nikt nie chciałby przeżywać tego w mieszkaniu po raz kolejny. Szczególnie jeśli jest niewielkie, ściany są pomalowane na jasny kolor, a podłoga nie odporna na ścieranie przez wchodzącą i wychodzącą ekipę. Jeśli planujemy montaż klimatyzacji, a po głowie chodzi nam także nowe ogrzewanie to załatwimy to za jednym razem.

 

Połączenie dwóch systemów

Kanały klimatyzacji ciągnące się do wszystkich pokojów mogą służyć także do transportu ciepłego, ogrzanego powietrza. W takiej sytuacji montaż klimatyzacji okazuje się być jednocześnie montażem ogrzewania. Oczywiście urządzenie, które nagrzewa powietrze oraz klimatyzator musimy podłączyć osobno. Odpowiednie programatory będą włączać urządzenia naprzemiennie w zależności od warunków w mieszkaniu, aby uzyskać oczekiwaną temperaturę.

Takie ogrzewanie, zazwyczaj elektryczne jest świetnym rozwiązaniem na zimne lato, kiedy nie opłaca się rozpalać w piecu, czyścić komina i odpowietrzać kaloryferów na parę dni czy tygodni. Nagrzane powietrze powoli miesza się z tym w pomieszczeniach dając poczucie ciepła. Czasem wystarczy tylko kilka stopni więcej by odczuć różnicę.

Kiedy jest pora na montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji można wykonać o każdej porze roku, ale tak jak każdy remont najłatwiej przeprowadzić ją w cieplejszych miesiącach. Unikniemy zakładania kurtki i grubej czapki za każdym razem gdy chcemy wyjść z domu. Ułatwimy w ten sposób życie robotnikom. Dla właścicieli mieszkania istotna będzie mniejsza ilość brudu np. błota i piasku przyniesionego wraz ze śniegiem. Aby cieszyć się jej funkcjonalnością polecamy montaż klimatyzacji wczesną wiosną. Dzięki temu przez cały sezon będzie mogła cieszyć nas chłodnym powietrzem.

http://www.ahs-krakow.pl – montaż klimatyzacji Kraków przez profesjonalistów.

Oszczędne połączenie

Montaż klimatyzacji wraz z ogrzewaniem jest ekonomiczny. Raz zapłacimy za ekipę, materiały na kanały powietrzne, przewierty i naprawę ewentualnych szkód. Dodatkowa kwota jaka przyjdzie nam zapłacić to cena urządzenia grzewczego. Takie części jak pompa czy filtry będzie trzeba zainstalować tylko raz. Oszczędność zauważymy też przy opłatach za serwis, naprawy i czyszczenie całej instalacji, które poniesiemy tylko raz, zamiast dwa jak w przypadku montażu klimatyzacji i ogrzewania osobno.

To może Cię także zainteresować:
Moje mieszkanie oazą ciszy i spokoju, czyli tajniki izolacji akustycznej mieszkania
Jakie są koszty ocieplenia domu?
Koniec programu MDM. Jak nie stracić dofinansowania?

red. DDWLKP.pl | źródło: ahs-krakow.pl

Komentarze