Drony - nowoczesna technologia czy zwykły gadżet?

05.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #dron   #gadżet   #technologia   

Niewielkie, śmigające w powietrzu urządzenia do niedawna jeszcze budziły zaskoczenie i ciekawość ludzi. Dzisiaj większość osób już wie, że są to drony. Te małe urządzenia szybko zdobyły popularność na polskim rynku i zaczęły być używane nie tylko przez profesjonalistów, ale też przez przeciętnych użytkowników, którzy kupują je w celach prywatnych. Filmy z powietrza od kilku lat robią furorę.

 

Rodzaje dronów

Podstawy podział obejmuje dwa rodzaje dronów - rekreacyjne, przeznaczone dla prywatnych ludzi, oraz profesjonalne, wykorzystywane w różnych branżach do monitorowania pewnego obszaru lub obiektu z powietrza. Czym różnią się od siebie i czy warto kupować najtańsze modele?

 

Drony rekreacyjne

- ich cena nie jest zazwyczaj wysoka, przeciętny koszt takiego urządzenia to kikaset złotych

- nadają się bardziej do lotów w zamkniętych pomieszczeniach, niż na zewnątrz

- są bardzo lekkie, przez co sterowanie nimi jest znacznie utrudnione nawet przy niewielkim wietrze, ale dzięki temu są też bardziej odporne na uszkodzenia przy upadku

- wiele z nich nie ma opcji nagrywania filmów, a jeśli nawet mają, to jakość obrazu nie jest zbyt zadowalająca

- na jednym akumulatorze mogą latać przez około pięć minut

 

Drony profesjonalne

- kosztują znacznie więcej, niż przeciętne drony rekreacyjne - cena wysokiej klasy drona to około 5000 złotych.

- są przeznaczone do lotów na zewnątrz

- są cięższe, ważą około kilograma lub nieco więcej, dzięki czemu w powietrzu zachowują się dość stabilnie. Jeśli jednak zdarzy się, że dron upadnie, prawdopodobnie ulegnie poważnemu uszkodzeniu.

- potrafią wykonywać rewelacyjne zdjęcia i nagrywać wysokiej jakości filmy

- niektóre modele mogą utrzymać się w powietrzu nawet powyżej 20 minut

 

Jak widać, różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami dronów są kolosalne. Rekreacyjne służą wyłącznie zabawie, tymczasem profesjonalne  mogą służyć znacznie ambitniejszym celom.

 

W jakich branżach wykorzystywane są drony profesjonalne?

Te niepozorne urządzenia są bardzo przydatne dla przedstawicieli różnorodnych branż. Dawniej wykorzystywane wyłącznie do celów wojskowych, dzisiaj znalazły cały szereg zastosowań. Wykorzystują je na przykład rolnicy w celu monitorowania swoich upraw lub stad zwierząt hodowlanych. Drony są też coraz częściej używane do nagrywania materiałów reklamowych przez firmy pragnące zareklamować się w nieszablonowy sposób, albo przez ludzi próbujących sprzedać nieruchomość- na przykład dom albo działkę. Taka reklama z pewnością przyciągnie uwagę klientów. Nawet młode pary chętnie wynajmują firmy obsługujące profesjonalne drony, aby uzyskać piękne zdjęcia przed kościołem.

Drony profesjonalne mają jeszcze wiele innych zastosowań. Monitorują obiekty użytku publicznego, elektrownie, inwestycje budowlane czy lasy, a więc są bardzo przydatne nie tylko dla firm, ale też dla instytucji państwowych i publicznych.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie te zastosowania dronów profesjonalnych, trudno nazwać je tylko zabawkami. Co więcej, producenci stale pracują nad ulepszaniem nowych modeli, co z pewnością będzie skutkować rozszerzeniem ich możliwości i pozwoli wykorzystywać je do kolejnych celów.

 

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl

 

 

To może Cię także zainteresować:
Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?
Okulary przeciwsłoneczne - czy to tylko zbędny gadżet?
Bezpieczna i wygodna podróż - wybieramy transporter dla pupila

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze