Dobry lokalizator pojazdu - gdzie kupić?

31.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #motoryzacja   #auto   #lokalizacja pojazdów   #gps   

Możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się samochód, jest niezwykle przydatna zarówno, gdy chodzi o flotę firmową, jak i auta prywatne. Rozwiązanie to pomaga nadzorować pracowników, a także szybko interweniować w razie kradzieży auta. Gdzie jednak szukać dobrego lokalizatora pojazdu?

 

Lokalizator pojazdu - fachowe doradztwo

Urządzenie lokalizujące samochód warto kupić tam, gdzie po pierwsze możemy szczegółowo dopytać o wszystkie parametry lokalizatora GPS. Jest to oczywiście pewna podstawa, doradcy klienta powinni również potrafić porównać sprzęt i umieć uzasadnić, który będzie lepiej trafiał w potrzeby klienta.

Informacje odnośnie samego lokalizatora pojazdu, to jednak nie wszystko. Warto także sprawdzić, czy sprzedawca oferuje pomoc techniczną również po zakupie. Bardzo istotne są również warunki gwarancji i przejrzysta procedura reklamacyjna. Wszak w nawet najbardziej wyspecjalizowanym i dbającym o renomę sklepie może znaleźć się sprzęt na przykład z wadą fabryczną. Dla kupującego ważny będzie sposób rozwiązania problemu.

Po co jest lokalizator pojazdu?

Podstawowe pytanie brzmi, w jaki sposób będziemy używać lokalizatora GPS:  https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html - na tej stronie można sprawdzić jak szeroki jest wybór modeli, znajdziemy tam urządzenia przydatne zarówno we flocie firmowej i pojeździe prywatnym. Model sportowy jest dedykowany osobom, które trenują jazdę terenową. Dzięki danym zebranym przez urządzenie mogą one pracować nad techniką prowadzenia oraz analizować odcinki trasy, które sprawiają trudności.

Firmowa flota zaopatrzona w lokalizatory GPS może służyć kontroli pracowników poprzez analizę trasy i czasu pracy auta. Z drugiej strony urządzenia te mogą służyć do zapewnienia bezpieczeństwa wówczas, gdy przewożone są cenne przedmioty. Lokalizatory są również  pomocne w ocenie dróg przejazdowych, poprzez analizę różnych kursów można wybrać najbardziej optymalną trasę.

W przypadku aut prywatnych lokalizator pojazdu może być przydatny na przykład w sprawdzaniu wierności partnera. Przyda się również, gdy chcemy z ukrycia nadzorować trasę przejazdu dziecka, które dopiero uzyskało prawo jazdy lub chcemy zabezpieczyć się w razie kradzieży.

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Gdy urządzenie będzie miało nam służyć przez dłuższy czas, to najlepiej wybrać takie z wytrzymałą baterią. Takie warunki spełnia System lokalizacji GPS AlfaTrack S-210 z lokalizatorem GL-200, która pracuje do 95 dni. Kupujący uzyskuje dostęp do platformy internetowej, za pomocą której może śledzić położenie pojazdu z dokładnością do 2 metrów. W pakiecie jest również aplikacja mobilna, dzięki której nadzór może odbywać się z każdego miejsca na świecie. Urządzenie może wysyłać również raporty SMS. Koszt zakupu takiego zestawu to około 1 800 złotych.

Osoby prywatne są zainteresowane najczęściej urządzeniami bez abonamentu. Zakup takiego lokalizatora pojazdu wynosi około 600 złotych, jak w przypadku rejestratora trasy Qstarz CR-Q1100P. Lokalizator ten może pracować do 42 godzin i zapamiętać w tym czasie 400 000 punktów pomiaru położenia. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu można przeanalizować trasę. Może być to bardzo przydatne osobom aktywnym fizycznie, a także przewodnikom, przedstawicielom handlowym oraz kierowcom zawodowym.

Z powodu niewielkich rozmiarów, urządzeń tych można również z powodzeniem używać, jako zabezpieczenia w razie kradzieży samochodu. Wystarczy na noc zostawić je w pojeździe. Jeśli złodzieje pokonają inne środki bezpieczeństwa, to i tak będziemy mogli szybko namierzyć położenie skradzionego auta. Zdecydowanie przyspieszy to jego odzyskanie.

Decydując się na zakup lokalizatora pojazdu warto wybrać sklep specjalistyczny. W takich punktach sprzedawcy mogą doradzić najlepsze rozwiązanie. Na o wiele wyższym poziomie jest również obsługa posprzedażowa.

To może Cię także zainteresować:
Jak ćwiczyć konwersację w obcym języku?
Stal nierdzewna-obróbka skrawaniem
Opony całoroczne czy zimowe?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: alfatronik.com.pl

Komentarze