Dobieramy blat kuchenny

06.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom i ogród   #kuchnia   #blat   #radio   

Wymiana blatu kuchennego nie musi być poważną inwestycją. Najtańszą wersją będzie blat laminowany, z płyty wiórowej pokrytej warstwami papieru utwardzanego żywicą. W przypadku drewnianych do wyboru mamy drewno lite i klejone (nie rozsycha się jak lite). Kolejne propozycje to blaty kamienne, najczęściej z granitu – twarde i ciężkie.

 

Najdroższe będą blaty kompozytowe, stworzone z wytrzymałych mieszanek minerałów i żywic. Wnętrza minimalistyczne będą dobrze współgrały z blatami betonowymi. Posiadają one nierówną powierzchnie i są dość masywne, ale dają oryginalny efekt. Dużo mniej spotykanym wyborem są blaty wykonane z płytek (ceramiczne) oraz stalowe. Niezależnie od wyboru, radio kuchenne możemy postawić na każdym z nich.

Możemy również zastanowić się nad blatem laminowanym, który odwzorowuje rysunek drewna, piasku, kamienia lub betonu. Jeżeli podczas remontu kuchnie chcemy wymienić właśnie blat, szukajmy blatów dobrej jakości (HPL), odpornych na uderzenia, wybarwienia i środki chemiczne. Nie brakuje również modeli, które pokryte są powłoką antybakteryjną.

Blat laminowany można łatwo przyciąć. W tym celu musimy krawędzie zabezpieczyć listwą (akrylową lub metalową), a przy zlewozmywaku uszczelnić silikonem. Samo zamontowanie blatu jest proste i każdy powinien sobie z nim poradzić, a cena zachęca do wymiany w trakcie remontu kuchni. Do obróbki drewna wystarczy pilarka. Obchodząc się z surowym drewnem trzeba je wielokrotnie polakierować lub pokryć olejem. Nieco inaczej sprawa ma się z blatem kamiennym, który wymaga fachowego przycięcia i montażu. Również kompozyt będzie potrzebował z czasem odświeżenia (uzupełnienia, wyszlifowania). Betonowe blaty są możliwe do przygotowania nawet w domu klienta. Stalowy potrzebuje stelaża z drewna lub stali. Decydując się na blat z płytek dodatkowo musimy mieć na uwadze podkład z wodoodpornej płyty. Istnieją również modele blatów, które mają zamontowane na stałe radio kuchenne, co jest bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, jednak może być ono dość kosztowne.

To może Cię także zainteresować:
Urządź kuchnię po swojemu
Jak urządzić kuchnię marzeń?
Nowe meble ogrodowe? Czemu nie! Ale.. Zrób je sam!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: eissound.pl

Komentarze