Dlaczego???

21.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Mowa nienawiści rani i krzywdzi, dotyka osobiście. 

Jednak dopiero naprawdę niebezpieczna staje się, gdy jest realizowana w praktyce, gdy jest wspierana systemowymi działaniami, które maja ją wzmocnić, utrwalić przekaz, sterować nim, a celem są osobiste korzyści.

 

mmj
Maria Małgorzata Janyska
Posłanka na Sejm RP VII i VIII kadencji (Platforma Obywatelska).

Ile było takich przekazów? Niech każdy spróbuje bezstronnie pomyśleć, nie słuchając nikogo z boku, nie słuchając żadnego „przekazu dnia” i sam ocenić, czy naprawdę w całym okresie poprzedzającym ostatnie trzy lata wszystko było złe i byliśmy „na kolanach”? Pod jakim względem? Kto i w czyim interesie to wmawiał? 

Niech każdy zada sobie kilka pytań, np.czy mową miłości i prawdy były billboardy w całej Polsce sugerujące, że polscy sędziowie generalnie kradną, kłamią, są zdegenerowani? Dlaczego tak obrzydzano Polakom innych Polaków? Czy mową miłości było kłamanie i publiczne oskarżanie, także z ambon niestety, o donoszenie na Polskę i zdradę naszych interesów przez ludzi, którzy bronili praworządności? Co nazwano donoszeniem? Czy nie czasem przywiązanie do przestrzegania wartości i demokracji, czyli równych praw i szacunku dla wszystkich? Kolejne pytanie do rozważenia - dlaczego TVP emitowała, w czasie wyborów samorządowych, tak wiele materiałów atakujących prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? Dlaczego??? 

Trzeba zakończyć spektakl nienawiści, nie wolno oczerniać i bezpodstawnie pomawiać! To się musi zmienić! 

Jest kilka działań - pilnych i możliwych do zrobienia od ręki. Jednym z nich jest przywrócenie prawdziwiej roli telewizji publicznej - czyli telewizji będącej dla wszystkich Polaków, zachowującej obiektywizm i równowagę informacyjną. 

Drugim jest przywrócenie w parlamencie debaty, dyskusji, prawa do równego mandatu, do równego głosu dla każdego, a także zasad poszanowania i dobrego zwyczaju, bo przykład idzie z góry. 

Trzecim powinny być działania prokuratury, natychmiastowe i równe wobec wszystkich oczywistych przejawów nienawiści, nawoływania do przemocy, nawoływania do morderstwa, ... Działania, które wymieniłam są możliwe od zaraz! 

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w minioną niedziele do "wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury - uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem". Panie premierze, wszystkie sznurki są w pańskich rękach, proszę przejść natychmiast od apelowania do działania. 

Maria Małgorzata Janyska 

Posłanka na Sejm RP

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Maria Janyska

Komentarze