Dentobusy – czyli mobilne gabinety stomatologiczne dla dzieci

22.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #zęby   #dentysta   #dzieci   

Bardzo zły stan zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży skłonił Ministerstwo Zdrowia do podjęcia pilnych działań dla poprawy jakości i dostępu do świadczeń stomatologicznych. Dentobusy, czyli mobilne gabinety stomatologiczne dojadą do uczniów małych szkół w tych miejscowościach, gdzie nie ma gabinetu lekarza dentysty.

 

Również w Wielkopolsce mamy nadal takie miejsca, gdzie pomimo ogłaszania przez fundusz kolejnych konkursów nie udało się znaleźć gabinetów dentystycznych, w których mogłyby leczyć się tylko dzieci i młodzież (przypominamy przy okazji, że w gabinetach dla dorosłych, które świadczą usługi w ramach NFZ mogą być leczone także dzieci).

Żeby zwiększyć możliwości leczenia dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż.w miejscach, gdzie nie ma dla nich dostatecznej opieki stomatologicznej, Wielkopolski Oddział funduszu ogłosił wczoraj, tj. 20 lutego – konkurs na wyłonienie podmiotu, którego personel w mobilnym gabinecie, czyli dentobusie będzie leczył wielkopolskie dzieci.

Oferty w konkursie mogą składać wszystkie zainteresowane i spełniające wymagania formalne podmioty. Umowa będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2018 r. do 31 marca 2023 r. W tym roku fundusz zamierza przeznaczyć na te usługi ponad 220 tysięcy zł.

W dentobusie będą świadczone wszystkie usługi dostępne w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci oprócz leczenia i działań profilaktycznych, będzie także np. możliwość wykonania zdjęcia RTG. Dentobus będzie jeździł po Wielkopolsce zgodnie z harmonogramem, który będzie ustalany z WOW NFZ po to, aby dotrzeć do miejsc najbardziej potrzebujących.

Mamy nadzieję, że dzięki nowej usłudze z czasem zacznie spadać niepokojąco wysoki odsetek dzieci zarażonych próchnicą. Zapraszamy wszystkie chętne podmioty do wzięcia udziału w konkursie – szczegóły na stronie www.nfz-poznan.pl

 

To może Cię także zainteresować:
Jak pozbyć się trądziku - 3 proste kroki
Dlaczego warto zainwestować w stepper?
Walka z próchnicą u dzieci

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Biuro prasowe WOW NFZ | foto: pixabay.com

Komentarze