Dekoracje stołu weselnego - co wybrać?

23.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #wesele   #stół   #przyjęcie   #dekoracje   

Wesele to niezwykle ważna uroczystość. Istotna jest nie tylko odpowiednia organizacja, ale również właściwe udekorowanie sali czy stołów. Poniżej znajdziecie kilka porad oraz wskazówek na ten temat.

 

Estetyczna strona ślubu oraz wesela jest niezwykle ważna. Wybieramy nie tylko piękną suknie czy gustowny garnitur, ale także musimy zadbać o właściwy wygląd miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Sale weselne mają to do siebie, że same w sobie są juz bardzo eleganckie i dostosowane do tego rodzaju przyjęć. Do nas należy wyłącznie dobór poszczególnych dodatków. Ważne jest również właściwe udekorowanie stołów, szczególnie jeśli chcemy by były one oryginalne i stylowe.

Obecnie możemy odnaleźć wiele różnych stron czy magazynów, które poświęcone są tego rodzaju przygotowaniom. Istnieją również specjalne osoby, które zajmują się charakteryzacją sal weselnych. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie na nic się zdecydować, możemy skorzystać z takiej pomocy. Musimy pamiętać, że wiele zależy od tego, w jakiej sali urządzamy przyjęcie, jaka jest to pora roku oraz czy zależy nam na jakiejś konkretnej stylizacji. Możemy wybrać minimalistyczny wystrój lub nieco bardziej ozdobne dodatki i kompozycje. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Kilka ważnych zasad

Dekorując weselny stół musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim, ozdób nie może być zbyt dużo. Po pierwsze mogą one przeszkadzać gościom i zajmować zbyt wiele miejsca, po drugie nie zawsze nadmiar będzie wyglądał dobrze - lepiej postawić na skromniejsze dodatki.

Dekoracje to nie tylko wazony, kwiaty czy inne elementy. Ozdobą jest również zastawa, ułożenie serwetek, a także rozmieszczenie poszczególnych potraw. Należy więc zadbać o to, by całość była ze sobą spójna. Wszystkie elementy muszą do siebie idealnie pasować - nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również wzorów oraz kształtów. Dobór odpowiednich dekoracji jest szczególnie ważny w przypadku okrągłych stołów.

Najlepiej sprawdzają się dekoracje sezonowe. Oznacza to tyle, że urządzając wesele w czasie lata najlepiej zdecydować się na kwiaty oraz rośliny, na które jest akurat czas. Tak samo w czasie innych miesięcy. Nawet w czasie zimy możemy znaleźć rośliny, które będą odpowiednie na tę porę. Unikajmy sztucznych roślin oraz kwiatów - mogą wyglądać tandetnie i niezbyt profesjonalnie.

Należy uważać również na zestawienia kolorystyczne. Bardzo łatwo popełnić tutaj błąd. Kompozycja na stole powinna być spójna z pozostałymi elementami wyposażenia sali weselnej. Warto zadbać o to, by dekoracje pomieszczenia - krzesła czy ściany - były odpowiednio dopasowane do kolorów na stole. Najlepszym rozwiązaniem są pastelowe barwy, które można kontrastować w różny sposób.

Jeśli sala weselna sama w sobie charakteryzuje się dużą ilością ozdobnych elementów możemy zrezygnować z dodatkowych ozdób - podwieszanych balonów czy tiulowych girland. Nadmiar dekoracji może przynieść odwrotny od oczekiwanego efekt.

 

Więcej informacji
Artykuł przygotowany został we współpracy z firmą Wędliny z Dębiny przygotowującą mięsa na różne okazje.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Teledysk ślubny 2019 - zdumiewające inspiracje
Weselne historie z finałem w sądzie cz. II
Weselne historie z finałem w sądzie cz. I

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze