Czy warto kupować opony używane?

21.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #auto   #motoryzacja   #opony   

Zakup nowego kompletu opon, wiąże się niestety z dużym nakładem finansowym. Dlatego kierowcy szukają oszczędności i coraz częściej i chętniej inwestują w używane ogumienie, które wbrew pozorom nie jest złe, jeśli oczywiście pochodzi od zaufanego sprzedawcy, a stan bieżnika jest w normie.

 

Czym kierować się przy zakupie opon używanych?

Zmiana pór roku, zawsze związana jest z koniecznością zakupu kolejnego kompletu opon. Jeśli zasoby portfela są ograniczone, warto zwrócić uwagę na używane opony. By jednak faktycznie były dobre, warto najpierw sprawdzić:

  • od jakiego producenta pochodzą. Używane opony są dobre jakościowo, lecz tylko wtedy pochodzą od znanego producenta. Chińskie używane opony niewiadomego pochodzenia niestety nie okażą się ani dobre, ani bezpieczne
  • kiedy zostały wyprodukowane. Im starsza opona tym będzie gorsza, dlatego na ten fakt należy również zwrócić szczególną uwagę
  • jaki poziom bieżnika posiadają. Używane opony mają to do siebie, że już mają za sobą wiele kilometrów, więc na pewno bieżnik nie będzie w stanie idealnym. Jeśli jednak jego poziom jest w normie, to można zainwestować w takie ogumienie.

 

Szukając sprawdzonych rozwiązań i najlepszych jakościowo opon różnego rozmiaru, warto sprawdzić ofertę http://autakrajowe.com.pl/38/sprzedaz-opon, gdzie na pewno każdy kierowca znajdzie coś dla siebie.

 

Gdzie kupować używane opony?

Ogłoszeń o sprzedaży używanych opon nie brakuje, jednak warto wybierać tylko zaufanych sprzedawców, którzy oferują najlepsze jakościowo opony i gwarantują, iż nie pochodzą z aut powypadkowych i nie posiadają ukrytych wad. Niestety kupowanie ogumienia od prywatnych sprzedawców jest bardzo ryzykowne, gdyż nie wiadomo, czy ich stan jest faktycznie taki, jak opisuje sprzedający. Oczywiście wszelkie ukryte wady można sprawdzić na wulkanizacji, zapewne jednak nie będzie już możliwości ich zwrotu, jeśli okaże się, że opony nie nadają się do dalszej eksploatacji.

 

Bezpieczeństwo priorytetem każdego kierowcy

Mimo, że zmiana sezonowa opon nie jest obowiązkiem, nie należy bagatelizować tego. Opony letnie nie sprawdzą się w trudnych warunkach zimowych, dlatego nim jeszcze spadnie śnieg, warto zakupić potrzebny rozmiar opon, i nie jest istotne czy będą to opony nowe, czy używane, ważne by miały odpowiedni bieżnik i były przystosowane do jazdy trudnych warunkach.

 

Dobre opony od uczciwych sprzedawców

Kupując używane opony w komisie, sklepie z takimi akcesoriami czy nawet online, warto najpierw sprawdzić uczciwości sprzedawcy, czyli dopytać o faktyczny stan opon, jaki jest producent, ile lat mają opony oraz czy otrzyma się gwarancję na nie. Każdy dobry sprzedawca, który ma świadomość, iż oferuje tylko najlepszej jakości towar, bez problemu udzieli kilkudniowej gwarancji rozruchowej, by klient mógł sobie sprawdzić, czy opony faktycznie są dobre. Nie warto natomiast zawracać sobie głowy ogłoszeniami, gdzie brakuje podstawowych informacji odnośnie ogumienia, nie ma na nie żadnej gwarancji, a zwłaszcza gdy cena jest podejrzanie niska.

 

To może Cię także zainteresować:
Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?
Masz nową firmę i myślisz o zakupie auta? Poznaj zalety leasingu
Czy warto postawić na monitoring bezprzewodowy?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze