Czy roboty zastąpią pracowników biurowych?

01.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biznes   #finanse   #biuro   #robot   #przyszłość   

Robotyzacja biurowa nie ma za zadanie zastąpienia pracowników biurowych, głównie chodzi tutaj o zautomatyzowanie prac, które ciągle się powtarzają. Poprzez taki proces praca biurowa staje się o wiele sprawniejsza.

 

W JAKI SPOSÓB WPROWADZA SIĘ ROBOTYZACJĘ BIUROWĄ?

Robotyzacja biurowa to wykonywanie prac monotonnych i codziennych przez określone programy komputerowe lub maszyny. Do tego typu prac należy odbieranie telefonów i łączenie połączeń telefonicznych z określonymi osobami, przyjmowanie formularzy rożnego typu itp.
Przyjęcie robotyzacji biurowej w firmie, oznacza, że firma staje się konkurencyjna na rynku. Czas pracowników jest doceniony, ich praca jest wydajniejsza przez co nie tracą oni swojej energii na wykonywanie niepotrzebnych czynności. Roboty potrafią dzisiaj nawet pracować na komputerach i przez to mogą wykonać wiele czynności zastępując pracownika w postaci osoby. Automatyka i robotyzacja wkraczają już wszędzie i w każdym miejscu można spotkać sytuację, gdzie robot, maszyna czy program komputerowy zastępują człowieka.

 

ZAGROŻENIE BEZROBOCIEM

Ekspansja robotów powoli staje się zagrożeniem i może przyczynić się do znacznego wzrostu bezrobocia. Zawód sekretarki, księgowej, asystentki, jakiegokolwiek pracownika biurowego może zostać zastąpiony, w przyszłości, przez robota. Wykonano wiele badań i wiele kalkulacji i stwierdzono, że roboty jako pracownicy biurowi są o wiele sprawniejsi, tańsi, nie marudzą, a wręcz przeciwnie wykonują swoją pracę bardzo dobrze.
Spotkanie w danym biurze czy urzędzie robota, obsługującego klienta jest dzisiaj raczej wizją bardziej futurystyczną niż rzeczywistością, jednak robotyzacja biurowa wciąż postępuje.

 

JAKIE PROCESY BIUROWE MOGĄ BYĆ ZAUTOMATYZOWANE?

Zasoby ludzkie dzisiaj są jednak wciąż bardzo wysoko cenione, zatem wszelkiego rodzaju automatyzacja biurowa może pomóc wprowadzić dobrą komunikację między pracownikami, zdigitalizować wszelkie dane, które mogą być także dostępne do danych i konkretnych klientów. Dzięki temu pracownicy mogą mieć więcej czasu dla swoich kontrahentów i klientów, mogą budować z nimi większe relacje i zająć się lepszym doradztwem.
Wiele czasu jeszcze upłynie, zanim bardziej zainteresuje nas kontakt z robotem niż z żywym człowiekiem. Jednak należy sobie uzmysłowić, że robotyzacja biurowa znacznie ułatwia pracownikom biurowym życie.
Dzięki automatyzacji można utrzymać porządek we wszelkiego rodzaju notatkach i informacjach, można otrzymywać wszelkie potrzebne wiadomości, kontrolować całą bazę potrzebnych do pracy danych.

 

BEZPIECZEŃSTWO

W tej całej digitalizacji prac biurowych podstawowym problemem staje się ochrona danych, zwłaszcza danych finansowych danego przedsiębiorstwa. Dobrze więc, że są firmy, które dbają o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia tych danych. Firmy, które proponują automatyzację biurową, myślą także o sposobach zabezpieczenia poszczególnych danych.

 

SAME PLUSY

Robotyzacja biurowa daje więc wiele plusów, oszczędza czas pracowników, zastępuje ich w pracach ciągle powtarzających się, pozwala zbudować dużą bazę potrzebnych danych,daje czas na kontakt z klientem oraz stwarza, że dana firma jest bardziej konkurencyjna.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Pirxon

 

To może Cię także zainteresować:
Pozew w prawie pracy
Sztuka układania towaru na półkach
Upadłość konsumencka - życie bez długów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze