Czy bezpieczeństwo ma swoją cenę?

16.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta i zdrowie   #samoobrona   #bezpieczeństwo   

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Dla jednych bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną i bezcenną, a dla innych czymś, co należy czasem wliczyć do domowego budżetu. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i rodziny, żeby... nie zbankrutować?

 

Wielu Polaków wciąż nie ma świadomości, że narzędzia do obrony własnej mogą kupić bez zezwolenia i nosić je zawsze przy sobie – mówi ekspert z portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/. Musimy zdać sobie sprawę, że gaz pieprzowy to wydatek około 50 złotych, a może pomóc uratować nam życie – dodaje. Czy Polacy chcą zaoszczędzić na własnym bezpieczeństwie?

Mądry Polak po szkodzie

26-letnia Agnieszka mówi: Na zakup paralizatora namówił mnie mój narzeczony. Bał się, że coś mi się stanie, bo często wracam z pracy późno wieczorem. Nie chciałam wydawać 200 złotych na urządzenie, którego pewnie nie użyję. Jednak jakiś miesiąc później zostałam napadnięta i wtedy przekonałam się, że nie warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.

Niestety, wiele osób ma podobne podejście w kwestii środków do samoobrony czy kursów obrony własnej. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że ofiarą napaści może zostać każdy. Panuje błędne przekonanie "mnie to nie dotyczy". Chciałoby się powiedzieć: mądry Polak po szkodzie. To powiedzenie nie wzięło się znikąd. Faktycznie, do sklepów z akcesoriami do obrony zaglądają częściej ludzie, których spotkała niebezpieczna sytuacja i chcą kupić środek do samoobrony na przyszłość.

Inwestycja we własne życie

Jakie są koszty najpopularniejszych narzędzi do samoobrony? Z informacji na portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/gazy-pieprzowe/ranking-gazow-pieprzowych/ wynika, że wiele zależy od rodzaju akcesoriów. W przypadku gazów pieprzowych cena może wahać się od 20 do ponad 100 złotych, w zależności czy jest to gaz w chmurze, w strumieniu czy w żelu i czy posiada dodatkowe funkcje, takie jak znaczenie napastnika barwiącym gazem.

W przypadku paralizatorów cena jest już nieco wyższa. Sprzęt ze średniej półki to wydatek od 150 do 300 złotych. Jak radzą eksperci w artykule opublikowanym na http://skuteczna-samoobrona.pl/paralizatory/poradnik-o-zakupie-legalnego-paralizatora-do-samoobrony/, zawsze warto dopłacić nieco więcej i zyskać narzędzie z pewnego źródła, które nie zawiedzie nas wtedy, kiedy będzie naprawdę potrzebne.

Czy wydanie 300 złotych na paralizator to dużo? Zależy dla kogo – chodzi nie tylko o wielkość budżetu, ale także świadomość zagrożenia. Jeśli dana osoba zdaje sobie sprawę, że konsekwencje nieposiadania przez nią środka do samoobrony mogą być tragiczne w skutkach, taki wydatek nie będzie dla niej problemem.

Poszerzaj swoją wiedzę

Jeśli nigdy wcześniej nie interesował Cię temat samoobrony, granic obrony koniecznej czy legalnych środków do obrony, powinno się to jak najszybciej zmienić. Niezwykle ważne jest, aby mieć świadomość swoich praw, potencjalnych zagrożeń jak i dostępnych narzędzi, które mogą uratować Ci życie. Zastanów się, czy wolisz wydać 50 złotych na gaz pieprzowy, którym odstraszysz złodzieja, czy wylądować w szpitalu – lub w najlepszym wypadku – stracić portfel, telefon i biżuterię.

To może Cię także zainteresować:
Kilka porad na temat idealnego fotelika samochodowego
Jak chronić dziecko w sieci
Niebezpieczna gra „niebieski wieloryb” dotarła do Polski!

red. DDWLKP.pl | źródło: skuteczna-samoobrona.pl | foto: Monika Święcka

Komentarze