Czarne meble w sypialni - z czym je łączyć?

14.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #sypialnia   #wystrój   #meble   

Czy ciemne meble w sypialni to dobre rozwiązanie? Jaki kolor ścian będzie do nich pasował? Jakie dodatki wybrać do czarnych mebli? Poniżej znajdziesz kilka inspirujących wskazówek.

 

Czarne meble to coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach. Nadają one wnętrzom szyku oraz elegancji. Mogą ciekawie komponować się z wybranymi kolorami ścian oraz innymi elementami aranżacji. Na pewno nadają pomieszczeniom oryginalnego i stylowego wyglądu. Warto zastanowić się nad takim rodzajem mebli w swoim mieszkaniu. Mogą stanowić ciekawy dodatek do kuchni, łazienki, salonu czy sypialni. Czarne meble wcale nie muszą tworzyć ponurej i mrocznej atmosfery. Połączone z odpowiednimi dodatkami nadadzą każdemu wnętrzu oryginalnego i stylowego wyglądu.

Urządzając pomieszczenia w taki sposób warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Wybór czarnych mebli wiąże się z pewnym ryzykiem, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie przytłaczającego i ponurego. Liczy się nie tylko dobór odpowiednich dekoracji, ale również sposób oświetlenia. To szczególnie istotne, gdy pomieszczenie jest niewielkie. Warto także zadbać o właściwe czyszczenie poszczególnych mebli. Na czarnych powierzchniach osiadający kurz jest o wiele bardziej widoczny.

Jakie kolory do czarnych mebli?

Decydując się na czarne meble w sypialni warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego koloru ścian. Musimy pamiętać, że nie powinny być one zbyt ciemne, ponieważ zleją się z meblami i przytłoczą pomieszczenie. Jeśli lubimy zdecydowane kontrasty to najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie czarnych mebli do białych ścian. To klasyczne połączenie na pewno okaże się bezpiecznym wyjściem. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu takie rozwiązanie. Czarne meble wyglądają dobrze w połączeniu z szarościami. Warto jednak zadbać o jak najjaśniejsze odcienie, by pokój nie okazał się zbyt przytłaczający. Podobna zasada dotyczy koloru podłóg.

Istotny jest również dobór różnego rodzaju dodatków. Lampki, zasłony i elementy dekoracyjne także są ważnymi elementami aranżacyjnymi. Przede wszystkim pamiętajmy, że czarne meble same w sobie są bardzo dekoracyjne, dlatego nie należy przesadzać z dodatkami. Najlepiej zdecydować się na stonowane barwy i proste kształty poszczególnych elementów, szczególnie jeśli zależy nam na minimalistycznym wyglądzie sypialni.

Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu sypialni, zwróćmy uwagę na rodzaj mebli. Przy niewielkich metrażach najlepsze będą te z wysokim połyskiem. Tego rodzaju meble spowodują, że pokój wyda się większy. Matowe fronty będą lepiej wyglądały ustawione na większych powierzchniach.

Jak dbać o czarne meble?

Wadą ciemnych mebli jest to, że osiadający na nich kurz jest o wiele bardziej widoczny. Poza tym, na gładkich, błyszczących powierzchniach widoczne są również ślady palców. Z tego powodu tego rodzaju meble wymagają regularnego czyszczenia i właściwej pielęgnacji. Możemy stosować specjalne środki, które spowalniają osadzanie się kurzu.

 

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez Centrum Meblowe dostępne na stronie http://www.radiuscentrum.pl/

 

 

To może Cię także zainteresować:
Labisia pilnie potrzebuje domu!
Czy palenie w kominku nie szkodzi domownikom?
Kupuj w sieci taniej dzięki kodom rabatowym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze