Ćwiczenia w domu dla kobiet i mężczyzn - jaki sprzęt wybrać przy zamkniętych siłowniach?

10.03.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Zamknięte siłownie wcale nie oznaczają, że nie możesz dbać o własną kondycję! Poznaj różnorodny sprzęt, który pomoże Ci zbudować zdrowe i piękne ciało. Wbrew pozorom, wcale nie musi być duży czy drogi. Sprawdź, jak wykorzystać na co dzień gumy do ćwiczeń albo drążek do podciągania.

 

Co jest potrzebne na sam początek ćwiczeń?

Osoby, które dopiero chcą zacząć ćwiczyć, nie potrzebują żadnego sprzętu. Tak naprawdę każda, nawet najmniejsza aktywność fizyczna, będzie krokiem w dobrą stronę. Można więc zacząć od gotowych, dostępnych w sieci treningów, np. cardio czy tabaty. Na tym etapie może przydać się mata do ćwiczeń, ale nie jest konieczna. Równie dobrze sprawdzi się duży ręcznik rozłożony na podłodze.

Po jakimś czasie to może jednak przestać wystarczać, a na dodatek po prostu zacznie Cię nudzić. W takiej sytuacji warto zainwestować w niekonieczne drogi, ale bardzo trwały i niewielki sprzęt. Można go łatwo schować nawet w małym mieszkaniu, a radość z treningu znów powróci, gdy zacznie się wprowadzać nowe ćwiczenia do codziennej rutyny.

Gumy do ćwiczeń na start

Jednymi z najbardziej podstawowych oraz uniwersalnych sprzętów są gumy do ćwiczeń. Są niewielkie, dlatego bez problemu można je schować. Na dodatek pozwalają na doskonałe dobranie poziomu trudności treningu do siebie, a jakby tego było mało, mogą także rozwijać właściwie wszystkie mięśnie. Wszystko zależy od sposobu ich wykorzystania.

Na początek warto wybrać jedną lub dwie gumy o różnej rozciągliwości. Nie są to drogie akcesoria, a dzięki posiadaniu więcej, niż pojedynczej sztuki, trening można dopasowywać do samopoczucia oraz jego charakteru, np. do ćwiczeń cardio można dołączyć bardziej rozciągliwą gumę. Dobrej jakości gumy można znaleźć na SenseiPro.

Drążek do podciągania – przenośne i wygodne urządzenie

Osobom, które chcą rozwijać mięśnie rąk i pleców, może przydać się drążek do podciągania. Bez problemu może być on wykorzystywany w domu. Działa na zasadzie rozporu. Można go tymczasowo zamontować w ramie drzwi i poczuć się, jak na prawdziwej siłowni. Jest nieco większy, niż gumy do ćwiczeń, ale w dalszym ciągu jest dość mobilnym urządzeniem. Wyjeżdżając np. na urlop, można swobodnie zapakować go do bagażnika samochodu i ćwiczyć także w tymczasowo wynajmowanym miejscu.

Drążek do podciągania wymaga nieco dłuższych przygotowań niż guma. Nim przejdzie się do głównych ćwiczeń, należy nauczyć się opuszczania ciała w powolny i płynny sposób. Ważne jest też, aby aktywować łopatki.

Paraletki też mogą się przydać!

Paraletki są gimnastycznym sprzętem sportowym. Składają się z dwóch równoległych poręczy, które można ustawiać niezależnie od siebie. Przypominają one i są podobne w użytkowaniu do poręczy do pompek albo poręczy gimnastycznych . Rozwijają przede wszystkim siłę rąk i brzucha, ale również doskonale sprawdzają się w poprawianiu równowagi.

Często wykonane są między innymi z drewna. Zbudowane są z dwóch elementów: podstawy w kształcie trapezu oraz drążków. Można je znaleźć na przykład na stronie producenta SenseiPro.

Artykuł powstał we współpracy z senseipro.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze