Co to jest lipofilling?

03.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta & dziecko   #uroda   #zabieg   #piękno   

Niejedna kobieta marzy o zlikwidowaniu zmarszczek, powiększeniu ust, czy też wymodelowaniu sylwetki. Spośród wszystkich dostępnych metod  na rynku najlepiej  sprawdza się lipoffiling, czyli zabieg, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i stanowi świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Czym jednak jest lipofilling i co należy wiedzieć o tym zabiegu?

 

Czym jest lipofilling?

Lipofilling zwany również lipotransferem to zabieg, który polega na wypełnieniu określonych miejsc takich jak piersi, czy też policzki własną tkanką tłuszczową. Podczas zabiegu z określonego miejsca pobiera się tkankę tłuszczową pacjentki, która następnie zostaje przeniesiona w inny obszar ciała. Tkankę tłuszczową najczęściej wszczepia się w twarz (w celu wymodelowania policzków, powiększenia ust lub redukcji zmarszczek), dekolt, piersi oraz pośladki. Z zabiegu lipofillingu może skorzystać każda kobieta, która chciałaby poprawić rozmiar, kształt lub jędrność określonego obszaru ciała. Z metody tej korzysta się również po operacji mastektomii w celu zrekonstruowania piersi lub w przypadku redukcji ubytków w tkance skóry. Lipofilling to bardzo dobra alternatywa dla zabiegów, których wykonanie wymaga wykorzystania implantów lub chemicznych wypełniaczy, które nie są obojętne dla zdrowia. Tkanka tłuszczowa wykorzystywana podczas tej metody pozyskiwania jest w trakcie zabiegu liposukcji. Dzięki temu z jednej partii ciała można się pozbyć tłuszczu, poprawiając tym samym wygląd innej części ciała.
 

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu z okolic ud lub brzucha pobiera się tkankę tłuszczową, którą następnie poddaje się procesowi odwirowania i przeszczepia następnie w inne miejsce na ciele. Dzięki specjalnie skonstruowanej wirówce możliwe jest dokładne oczyszczenie z tkanki z płynów, dzięki czemu pozyskuje się tylko zdrowe i najbardziej wartościowe komórki. Tkanka, która zostanie w odpowiedni sposób przygotowana, może zostać wstrzyknięta w wybraną część ciała, poprawiając tym samym jej wygląd.
 

Jakie są efekty zabiegu?

Jeśli chodzi o piersi, to możliwe jest ich powiększenie nawet o jeden rozmiar, jednak równie ważny jest fakt, iż po przeszczepie tłuszczu możliwe jest ich odpowiednie wymodelowanie oraz ujędrnienie. Sam zabieg nie trwa zbyt długo, a dzięki wykorzystaniu własnego wypełniacza nie pojawiają się żadne powikłania. W przypadku wszczepienia tłuszczu w twarz można spodziewać się bardzo dobrego wypełnienia zmarszczek, a także poprawy jędrności i elastyczności skóry. Po przeprowadzonym zabiegu skóra staje się dogłębnie nawilżona oraz zregenerowana a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Rekonwalescencja po zabiegu lipofillingu

Rekonwalescencja trwa zazwyczaj kilka dni, w których trakcie należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby przez co najmniej kilka dni po zabiegu unikać aktywności fizycznej, ponieważ tkanka tłuszczowa może się przemieścić, przez co efekty nie będą zadowalające. Bardzo ważne jest również to, aby przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu nie korzystać z sauny, gorących kąpieli oraz basenu. Nie jest również wskazana ekspozycja słoneczna, natomiast niezwykle ważne są masaże limfatyczne tych obszarów ciała, które zostały poddane zabiegowi.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Pomimo tego, iż lipofilling to bezpieczna metoda poprawienia wyglądu określonego obszaru ciała, to jednak nie powinna ona być wykonywana w przypadku osób, które zmagają się z takimi problemami zdrowotnymi jak zakrzepica, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz choroby nowotworowe. Zabiegowi lipofillingu nie powinny poddawać się również kobiety ciężarne oraz karmiące piersią, a także osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, oraz zmagające się z chorobami nerek, wątroby oraz piersi. W każdym innym przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Partnerem artykułu jest Klinika Medycyny Estetycznej Bonadea z Krakowa, oferująca zabiegi lipofillingu.

To może Cię także zainteresować:
Kilka porad na temat idealnego fotelika samochodowego
Ciąża w życiu każdej osoby
11 przyczyn dlaczego mężczyźni i kobiety myślą inaczej

red. DDWLKP.pl | źródło: Materiał partnera

Komentarze