Co to jest ASG?

26.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #asg   #air soft gun   #zabawa   #team   #ekstremalnie   

ASG czyli Air Soft Gun to repliki broni palnej, które strzelają plastikowymi kulkami. Wierne odwzorowanie detali broni palnej, wysoka jakość produktów i ich duży wybór sprawia, że miłośników airsoftu jest całkiem sporo. Znawcy airsoftu nie dowiedzą się zbyt wiele z tego wpisu, ale wpis jest adresowany do osób, które z ASG nie miały jeszcze styczności.

 

Ze względu na sposób zasilania wyróżniamy następujące rodzaje replik ASG:

  • sprężynowe – modele, w których przed każdym wystrzałem trzeba ręcznie naciągnąć sprężynę. Napęd sprężynowy ma zastosowanie nie tylko w najprostszych replikach, lecz często jest stosowany w karabinach wyborowych.
  • gazowe – modele, w których kulki wystrzeliwane są przy pomocy gazu umieszczonego w zbiorniku (najczęściej umiejscowiony w magazynku repliki).
  • elektryczne – (Air Electric Gun, „AEG”) najpopularniejsze, potocznie zwane: elektrykami, najczęściej spotykane na polach airsoftowych walk repliki broni długiej, modele charakteryzują się możliwością prowadzenia „ognia” ciągłego, dużym zasięgiem oraz szybkostrzelnością, a także ze względu na dostępność części – dużymi możliwościami tuningu zarówno mocowego, jak i wizualnego.

 

Amunicją stosowaną do replik są kulki, najczęściej o średnicy 6 i 8 mm. Podczas Airsoftowych spotkań zdecydowanie najczęściej widuje się te pierwsze - 6mm. Na rynku istnieją dziesiątki rodzajów kulek, dostępnych w różnych kolorach i o różnej wadze.

Odpowiedni dobór kulek do repliki stanowi podstawę skutecznego działania. Od tego zależy zasięg i celność oddawanych przez nas strzałów. W dodatku, kulki słabej jakości mogą przyczynić się do nieprawidłowego funkcjonowania repliki.

A jak wygląda rozgrywka?

Podstawową zasadą rozgrywek ASG jest trafienie przeciwnika, który powinien to trafienie zasygnalizować. Uczciwość i fair play są bardzo ważne podczas zmagań na polu ASG. Niemniej gry toczą się według różnych scenariuszy, w których określane są zadania np. zajęcie jakiegoś punktu, zdobycie flagi, przeniesienie na swoje pozycje walizki itd..

ASG pozwala na trenowanie w zespole, przeżycie ekstremalnych doznań i wielu pozytywnych emocji.

To może Cię także zainteresować:
O czym trzeba pamiętać wyruszając na rower zimą?
Architekt - czy to zawód z przyszłością?
Szukasz szkoły językowej? Odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie!

red. DDWLKP.pl | źródło: ddwlkp.pl / internet | foto/video: DDWLKP.pl | pixabay

Twoim zdaniem

Czy miałaś/eś kiedyś kontakt z ASG? 

Komentarze