Co jest zdrowe dla człowieka, a szkodzi psu?

02.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #pies   #pupil   #jedzenie   #karma   

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka - to wystarczy, by niejeden właściciel traktował go na równi sobie. Chociaż takie zachowanie jest jak najbardziej pozytywne, niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Otóż psa nie można karmić tym, czym karmi się siebie. Wszystko dlatego, że jego organizm zupełnie inaczej reaguje na pewne składniki. O czym mowa?

 

Gluten 

Kilka lat temu nastąpiło boom dotyczące glutenu. Nagle okazało się, że ma on szkodzić wielu ludziom. Marketing drogich produktów bezglutenowych miał się coraz lepiej, ale dowodów na postawione tezy wciąż brakowało. W końcu okazało się, że tylko osoby z celiakią, niektórymi chorobami jelit oraz alergiami pokarmowymi, powinny glutenu unikać. Reszta mogła go spożywać, a warto wspomnieć, że gluten pojawia się w większości dostępnych produktów. Jednak z psami jest zupełnie odwrotnie. Przez lata beztrosko podawaliśmy im chleb maczany w zupie, czy resztki jedzenia, w tym kluski i makaron. Tymczasem gluten tworzy w psim żołądku coś na kształt lepiącej się masy, którą zwierzak z trudnością trawi. To też jest przyczyną wielu psich chorób a nawet zgonów.

Zboża

Chociaż dla ludzi zboża to samo zdrowie, bo napędzają metabolizm, odciążają wątrobę, poprawiają perystaltykę jelit oraz pozytywnie wpływają na kondycję włosów, skóry, czy paznokci, dla psów zboża już nie mają tak dobroczynnego wpływu. Przede wszystkim zalegają w psim żołądku, powodując wzdęcia, obniżając nastrój, czy utrudniając załatwianie się. Zatem u psów zboża powodują całkowicie odmienne skutki, niż u ludzi. Dlatego to ważne, by zakupić pupilowi karmę bez zbóż, koniecznie od sprawdzonego producenta.

Chociaż pies to najlepszy przyjaciel człowieka, nie jest człowiekiem. Lata ewolucji sprawiły, że pies to przede wszystkim drapieżnik. Z tego powodu najlepiej karmić go mięsem. Odpowiednio skondensowane formuły obecne w karmach są znacznie lepszą opcją, niż dawanie psu resztek po obiedzie. To, co jest zdrowe dla człowieka, często szkodzi zdrowiu psa. Należy obserwować swojego pupila i dobierać dla niego odpowiedni pokarm. Możesz to zrobić, czytając etykietę produktów oraz zaglądając do sprawdzonego sklepu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/

 

To może Cię także zainteresować:
Balkon – odkryty, przeszklony, zabudowany, a może z siatką? Jaki wybrać?
Jak łączyć kolory ścian w mieszkaniu? Praktyczne porady i inspiracje
Jak urządzić kuchnię – inspiracje

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze