Ciastko z wierszem Tuwima

22.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

19 lipca w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie literacko-muzyczne „Ciastko z wierszem Tuwima”. Twórczość Juliana Tuwima można było usłyszeć w interpretacji Teatru Poezji Lotka oraz w oprawie muzycznej Adama Lewickiego.

 

„Ciastko z wierszem...” to cykl letnich spotkań z poezją i muzyką, z których każde poświęcone jest twórczości innego poety. Różnorodność poezji Tuwima w znakomity sposób podkreślili aktorzy Teatru Lotka. Dowcipne, zabawne, zmysłowe, nostalgiczne, patriotyczne i chyba te najbardziej znane – wiersze dla dzieci, uczestnicy spotkania odkrywali na nowo dzięki świetnej interpretacji młodych artystów. Tuwim to również autor wielu słów do piosenek. „Na pierwszy znak”, „ Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem”, „Pokoik na Hożej”, „Moja siostra Zula”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Do prostego człowieka”, „Rzepka” i „Tomaszów” to tylko niektóre z utworów, wykonanych tego dnia przez Adama Lewickiego. Muzyczne aranżacje wierszy uwypukliły jeszcze bogactwo twórczości Juliana Tuwima, a całe spotkanie dowiodło, ze nawet 65 lat po śmierci poety, twórczość ta nadal nie traci na aktualności. Tradycyjnie, rozmowy o poezji kontynuowano degustując pyszne ciastka.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny serdecznie zapraszają na kolejne letnie spotkanie z poezją i muzyką. 23 sierpnia odbędzie się „Ciastko z wierszem A.L. Moczulskiego”, podczas którego wystąpi Andrzej Ciborski.

 

To może Cię także zainteresować:
Genialna zabawa z trzcianecką biblioteką!
Rozmowy o literaturze „Pod Jelonkiem”
Globalnie w bibliotekach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze