Ciastko z wierszem Stachury

19.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

„Życie to nie teatr, mówisz ciągle, opowiadasz…” – te oraz inne, ciągle aktualne słowa poety towarzyszyły zebranym gościom podczas lipcowego „Ciastka z wierszem Edwarda Stachury”. Spotkanie uświetnił koncert lokalnego artysty, Marka Gordzieja.

 

Edward Stachura - poeta, prozaik, pieśniarz i tłumacz, a także wędrowiec, człowiek o ogromnej wrażliwości. Jego nieodzownymi atrybutami były znoszona kurtka i buty, plecak i gitara. W tym roku przypada 80. Rocznica jego urodzin, a 24 lipca 1979 roku to dzień, w którym odszedł. Twórczość Stachury w swoim uniwersalnym przekazie cieszy się niezmienną popularnością. Teksty, które tworzył, wykorzystuje wielu wykonawców. Najbardziej znanym jest zespół Stare Dobre Małżeństwo. Jednak trzcianecka publiczność była niemniej oczarowana występem Marka Gordzieja, o czym świadczyły gromkie brawa oraz wspólna zabawa. Nie było końca również bisom! Publiczność była pod wrażeniem niezwykłej osobowości, a przede wszystkim charyzmy wykonawcy. Podczas koncertu miłośnicy poezji mogli posłuchać m.in. piosenek z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo „Z nim będziesz szczęśliwsza”, „Jest już za późno, nie jest za późno”, „Ballady o poczciwych poetach”, jak również piosenek autorskich Marka Gordzieja, który oprócz śpiewania zajmuje się tworzeniem poezji oraz komponowaniem. Jest także artystą plastykiem, lutnikiem, pedagogiem, instruktorem muzycznym oraz członkiem formacji: Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, Orkiestra Prowincjonalna oraz liderem projektu muzycznego dla dzieci i młodzieży „Piosenkowa krowa”.

Cykl spotkań „Ciastko z wierszem…” jest częścią projektu „Posmakuj Poezji” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na kolejne, sierpniowe spotkanie, tym razem z poezją Haliny Poświatowskiej. Szczegóły wkrótce na stronie biblioteki.

 

 

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / PD | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze