Ciastko z wierszem Osieckiej

14.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #wiersz   #biblioteka   #trzcianka   

„Ciastko z wierszem Osieckiej” to spotkanie literacko – muzyczne, które odbyło się 8 maja w Letniej Czytelni Biblioteki Publicznej w Trzciance.

 

Agnieszka Osiecka, nazywana pierwszą damą polskiej piosenki była autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, utworów scenicznych i skeczy. Choć od śmierci poetki minęło w tym roku już dwadzieścia lat, jej twórczość wciąż stanowi inspirację dla wielu muzyków.

Podczas spotkania publiczność zachwyciły wykonania utworów Osieckiej przygotowane przez młodych artystów z naszego powiatu. Wśród nich znaleźli się Karolina Drajewska, Kamil Januszkiewicz, Angelika Kozak, Sylwia Marciniak, Patryk Marek, Paulina Matuszak, Sebastian Pawlaczyk, Agata Wietrzycka oraz Agata Wilant. Spotkanie prowadził Włodzimierz Ignasiński, dyrektor biblioteki, który odczytał również fragmenty dzienników, listów oraz wspomnień związanych z Osiecką. Nie mogło również zabraknąć kawy oraz pysznych ciasteczek.

„Ciastko z wierszem Osieckiej” odbyło się w ramach projektu „Posmakuj Poezji..” , dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Było to drugie z cyklu spotkań promujących polską poezję, na kolejne biblioteka zaprasza w lipcu , będzie to „Ciastko z wierszem Stachury”.

Biblioteka Publiczna w Trzciance serdecznie dziękuję Panu Mariuszowi Ściepurze za pomoc w organizacji imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze