Ciastko z wierszem Leśmiana

15.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biblioteka   #kultura   #rozrywka   #wiersz   #trzcianka   

11 maja w Bibliotece Publicznej w Trzciance odbyło się spotkanie literacko-muzyczne „Ciastko z wierszem Leśmiana”. Czytaniu poezji Bolesława Leśmiana towarzyszył koncert piosenki autorskiej Zbigniewa Rolniczaka.

 

Bolesław Leśmian to jeden z najbardziej oryginalnych poetów polskich. Nazywany geniuszem języka, był twórcą wielu neologizmów. Jego twórczość dotyka duszy i działa na zmysły, jest magiczna i fascynująca. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę śmierci tego poety oraz 140. rocznicę urodzin i właśnie ta podwójna okazja stała się przyczynkiem do przypomnienia jego twórczości.

Poezją Leśmiana delektowano się przy pysznym ciastku i niebanalnej muzyce. Spotkanie poprowadził dyrektor biblioteki, Włodzimierz Ignasiński, który przedstawił kilka ciekawostek i anegdot z życia poety. Następnie goście oraz aktorzy teatru LOTKA: Radosław Janik, Zofia Ignasińska, Aleksandra Giernalczyk oraz Krystian Kanclerz czytali ulubione wiersze Leśmiana. Niepowtarzalny klimat spotkania dopełnił się dzięki pięknemu koncertowi Zbigniewa Rolniczaka, finaliście Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz laureatowi m.in. Festiwalu Piosenki Turystycznej Szklarska Poręba 2015, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi. Artysta podczas spotkania wykonał utwory muzyczne własnego autorstwa, m. in. „Artysta w czarnym garniturze”, „Ballada z aniołem w tle”.

„Ciastko z wierszem Leśmiana” odbyło się w ramach projektu „Posmakuj Poezji”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkania w tym cyklu:

9 czerwca – „Ciastko z wierszem Osieckiej”, 20 lipca – „Ciastko z wierszem Stachury”, 10 sierpnia – „Ciastko z wierszem Poświatowskiej”, 14 września – „Ciastko z wierszem Staffa”.

Biblioteka Publiczna w Trzciance serdecznie dziękuje Pani Iwonie Komarnickiej za pomoc w przygotowaniu spotkania.

 

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH, PD | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze