Ciastko z wierszem L. A. Moczulskiego

27.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #wiersz   #biblioteka   #trzcianka   

23 sierpnia miało miejsce kolejne z letnich spotkań z poezją i muzyką,organizowanych przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. Sierpniowe „ciastko” zostało poświęcone poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego.

 

Twórczość, zmarłego niepełna rok temu, poety przypomniał Zespół Teatralny LOTKA. L.A. Moczulski był współtwórcą krakowskiego Teatru STU. Jako poeta debiutował w 1959 r. w „Dzienniku Polskim” , po trzech latach został wydany jego pierwszy tom wierszy „Próba porównania”. Moczulski, zaliczany do pokolenia Nowej fali, był autorem kilku tomów wierszy i kilkunastu książek dla dzieci, a także autorem tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Marka Grechutę, Grzegorza Turnaua i zespół Skaldowie. Muzyczną puentę „Ciastka z wierszem L.A. Moczulskiego” stanowił koncert Andrzeja Ciborskiego – barda, kompozytora, autora tekstów, gitarzysty oraz dziennikarza Radia Poznań. Jak zwykle podczas „Ciastek z wierszem” delektowano się poezją , muzyką i pysznymi ciasteczkami.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zaprasza na kolejne, ostatnie w tym roku, spotkanie z cyklu „Ciastko z wierszem…”. Tematem wrześniowego (13 września, g. 17:00) „ciastka” będzie poezja C.K. Norwida.

 

To może Cię także zainteresować:
"Portret" w Poznaniu
O niezwykłym życiu Wandy Rutkiewicz na DKK
Jesień z dobrą książką

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze