Ciąża w życiu każdej osoby

30.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta & dziecko   #ciąża   #dziecko   

Od zarania dziejów ludzie dążyli do powiększania swych rodzin. Jest to naturalna kolej rzeczy. Zanim jednak do tego dojdzie, każdy powinien na chwilkę przystanąć i zastanowić się, jakie przyniesie to ze sobą konsekwencje.

 

We wspomnianych okolicznościach należy pamiętać, że maleństwo, które rośnie w brzuchu matki sprawi, iż zmieni ono wiele – zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. Pamiętajmy, że cały okres ciąży jest bardzo wyjątkowy. W każdym trymetrze z pewnością wydarzą się niezapomniane chwile. Dlatego warto przyjrzeć się poszczególnym cyklom ciąży, aby przygotować się na te jedyne w swoim rodzaju sytuacje w spokoju i opanowaniu.

Pierwszy szok

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni słysząc słowo: „ciąża” od razu myślą o porannych mdłościach i zaokrągleniach, które są bezapelacyjnie z nią związane. Zapominają jednak przy tym, że czas do urodzin dziecka jest jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdego młodego rodzica.
Należy pamiętać, iż każda ciąża powinna być potwierdzona przez lekarza specjalistę, który przeprowadzi badania USG. Jednakże przed takim spotkaniem kobietę mogą zdradzić następujące objawy: zawroty głowy, zmiana łaknienia i samopoczucia, wymioty, zasłabnięcia czy częste bieganie do toalety. W takiej sytuacji warto zrobić domowy test ciążowy. Trzeba być tylko świadomym, że nie daje on 100% pewności.

Poszczególne trymetry ciąży

Ciąża jest bardzo szczególnym czasem, w którym należy przede wszystkim o siebie zadbać. W sytuacji, kiedy lekarz ginekolog potwierdził nasze przeczucia, w pierwszej kolejności należy zrobić kalendarz, w którym zapisuje się najważniejsze dla nas terminy: wizytę u lekarza, badania kontrolne, a przede wszystkim datę narodzin naszego małego szczęścia.

Zanim jednak to nastanie, przyjrzyjmy się poszczególnym trymestrom. W pierwszym trymestrze, który trwa około 3 miesięcy przede wszystkim kobieta dostrzega, że jej piersi stają się pełniejsze. Wszystko za sprawą hormonów ciążowych, które długo przed pojawieniem się brzuszka przygotowują ciało kobiety do zapewnienia idealnego rozwoju maluszkowi. W tym wyjątkowym okresie najlepiej jak najwięcej odpoczywać, często sypiając. Należy pamiętać, iż jest to czas, w którym sen jest bardziej potrzebny, aniżeli przed ciążą. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na swoją dietę, aby składniki, które lądują na talerzu było w pełni wartościowe. Ponadto każda kobieta, która rozpoczyna tą rewelacyjną przygodę z macierzyństwem, powinna zaopatrzyć się w dopasowany biustonosz. Na rynku producenci oferują produkty, które rosną wraz z piersiami kobiety podczas całego cyklu.

Drugi trymestr uznawany jest za najbardziej rozkoszny i wyjątkowy. W tym właśnie okresie pojawiają się pierwsze widoczne oznaki ciąży. W pierwszej kolejności należy wybrać się na zakupy ubrań ciążowych, które z całą pewnością będą teraz potrzebne. Warto zaopatrzyć się w niewysokie buty, które będą wygodne. Jednakże, jak wspominano wyżej, należy zakupić odpowiedni stanik, aby piersi przez cały okres ciąży utrzymywać w rewelacyjnej formie. Drugi trymestr, to przede wszystkim zmiany, które zachodzą w ciele kobiety, a więc intensywnie rosnące dziecko w brzuchu. Najwięcej w nim miejsca zajmuje główka maluszka. W tym czasie pojawiają się pierwsze szaleństwa i kobieta czuje ruchy swojego dziecka.

Ciąża to jednak przede wszystkim ostatni trzeci trymestr. To czas, w którym brzuch kobiety jest już bardzo widoczny. Dziecko w środku coraz chętniej przebiera nóżkami oraz rączkami. Zaczyna być coraz mniej miejsca i kobieta pod względem fizycznym i psychicznym przygotowuje się do porodu. Ważną informacją, którą należy tutaj podkreślić jest fakt, iż od dwóch do czterech tygodni przed planowanym porodem brzuch kobiety wyraźnie się obniża. W tym czasie należy zachowywać szczególną ostrożność, bowiem środek ciężkości ciała ulega wtedy zmianie i mogą występować kłopoty z utrzymywaniem równowagi.

Bez względu na czas, w którym kobieta spodziewa się dziecka, zawsze jest to jeden z najpiękniejszych etapów jej życia. Ciąża bowiem sprawia, że zachodzą w kobietach niesamowite zmiany, które dla wielu są czymś nad wyraz szczególnym. Dlatego warto w tym okresie zadbać o przyszłą mamę, aby ułatwić jej zmaganie się z codziennością.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę My Tummy specjalizującej się w modzie ciążowej i odzieży do karmienia.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Rozwód a opieka nad dzieckiem - co wpływa na to, do kogo trafi dziecko?
Sprawdź, jakich zabawek nie kupować dziecku
Najpopularniejsze żeńskie imiona w 2017 roku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze