Ceny prądu bez podwyżek? Wystarczy wybrać właściwą ofertę

18.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Od początku roku doniesieniom o zamieszaniu wokół ustawy prądowej towarzyszą prognozy nadciągających podwyżek rachunków dla klientów indywidualnych. Obecnie ceny prądu pozostają zamrożone, nie sposób jednak przewidzieć, co wydarzy się w ciągu kolejnych miesięcy, a co dopiero lat. Największymi wygranymi w tej sytuacji mogą okazać się klienci, którzy skorzystali z oferty stałej ceny na kilka lat.

 

Oferty stałej ceny to rodzaj zakładu, który można by przyrównać do zakupu opcji walutowych. Podpisując umowę z operatorem energetycznym przystajemy za określoną stawkę za 1 kWh, wedle której będziemy opłacać rachunki przez cały uzgodniony czas trwania umowy, niezależnie od czynników zewnętrznych. Jeżeli ceny prądu spadają, na takiej umowie zyskują sprzedawcy energii elektrycznej. Kiedy ceny prąduna rynku rosną, wygrani są klienci. 

W sytuacji na rynku energetycznym, którą obecnie obserwujemy, można odnieść wrażenie, że popularnych kiedyś propozycji niezmiennej stawki za kilowatogodzinę ubywa z wachlarzy ofertowych firm energetycznych, niechętnych podejmowaniu ryzyka. Z ofert tego typu można skorzystać jednak wciąż u najbardziej zaufanych sprzedawców prądu. Oferta „Pewna cena” od Enei gwarantuje wolność od podwyżek nawet przez trzy lata.


Pewne ceny prądu, pewna energia 

Co oznacza „Pewna cena” dla klient indywidualnego? To pewna energia i niezmienny koszt 1 kWh. Enea przygotowała dwie opcje umowy na korzystanie ze swoich usług. Dwuletnią i trzyletnią. Oferty skierowane są do osób trzeźwo myślących, finansowo uświadomionych, skrupulatnie i świadomie planujących swoje budżety. Do osób, które wysoko cenią sobie gwarancje i zaufanie. 

W takim razie, ile kosztuje kWh? Enea proponuje w ramach oferty „Pewna cena” określone stawki w ramach trzech taryf. W najpowszechniejszej, całodobowej taryfie G11 koszt jednej kWh to 0,2952 zł. Stawka atrakcyjna na tle konkurencji, tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę perspektywy podwyżek. Pozostałe taryfy, w obrębie których obowiązuje oferta „Pewna cena” to taryfy dwustrefowe, czyli G12 i G12w. W przypadku pierwszej z nich koszt 1 kWh Enea ustala na wysokość 0,1713 zł. W taryfie weekendowej cena kilowatogodziny poza szczytem to 0,7181 zł. Dokładny cennik stawek można znaleźć na stronie oferty „Pewna cena”. 


Drożej nie będzie? 

Oferty stałej ceny prądu na kilka lat były dosyć powszechne wśród dostawców energii elektrycznej w Polsce, kiedy sytuacja rynku energetycznego była stabilna. Dzisiaj wydają się prawdziwą okazją. Klienci, którzy z nich skorzystają, mogą odpuścić śledzenie newsów na temat rynku energetycznego na kilka lat. 

Czy oferty jak „Pewna cena” faktycznie są stuprocentową gwarancją niezmiennych kosztów energii dla konsumentów? Każdy klient firmy energetycznej powinien mieć świadomość, że jego rachunek za prąd składa się z kilku elementów. Oprócz samej stawki cena na rachunku obejmuje akcyzę i VAT. Wysokość tychże uzależniona jest od decyzji rządowych, nie od operatora energetycznego, w tej chwili jednak nic nie zapowiada podwyżki tych podatków. Reszta kwoty to opłaty dystrybucyjne i za sprzedaż prądu. Gwarancja, którą otrzymujemy od sprzedawcy energii elektrycznej dotyczy właśnie opłat sprzedażowych. To ich wysokość narażona jest na wahania w obliczu procesów rynkowych. 

Zamiast liczyć więc na „zamrożenie cen prądu” ustawami, klienci firm energetycznych mogą dokonać takiego zamrożenia we własnym zakresie, wybierając właściwą ofertę. ENERGIA + Pewna cena dostępna jest dla wszystkich obecnych klientów Enei podłączonych do sieci Enea Operator. Oprócz poczucia finansowego bezpieczeństwa, klienci podpisujący umowę dostaną od operatora również kod rabatowy na zakupy w Strefie Zakupów Enei. Więcej szczegółów oferty na stronie dostawcy.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze