"Byle nie o miłości" – koncert na powitanie

09.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #muzyka   #koncert   #trzcianka   

5 kwietnia w trzcianeckim hotelu „Ajaks” odbył się koncert piosenek Agnieszki Osieckiej „Byle nie o miłości” w wykonaniu Nuli Stankiewicz, Janusza Strobla oraz Mariusza „Faziego” Mielczarka. Wydarzenie zainaugurowało powołanie nowej jednostki kultury - Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance.

 

Uciekaj skoro świt

Bo potem będzie wstyd

I nie wybaczy nikt

Chłodu ust twych

Recital otworzyła piosenka „Uciekaj moje serce”, z której pochodzi powyższy refren. Niezwykle ciepły, melodyjny głos wokalistki, idealnie współgrający z delikatnym akompaniamentem gitary i saksofonu oczarował zgromadzoną publiczność.

Koncert „Byle nie o miłości”, który powstał w celu upamiętnienia 20. rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej, zawiera piosenki znane, jak również mniej popularne. Na przekór tytułowi są to utwory właśnie o miłości. Dopełnienie kompozycji stanowią fragmenty wywiadów z Agnieszką Osiecką oraz fotografie, tworzące spójną całość. Dzięki koncertowi publiczność miała okazję poznać poetkę kochającą życie, ludzi i wolność, dowcipną, mającą dystans do siebie.

W trakcie recitalu publiczność wysłuchała również zupełnie inną, nieco jazzową wersję popularnej „Małgośki”. Kulminacyjnym momentem wydarzenia był wywiad z poetką dotyczący śmierci oraz piosenka „Ja nie chcę spać”, stanowiąca przesłanie życia Agnieszki Osieckiej.

Ja nie chcę spać,

Ja nie chcę umierać,

Chcę tylko wędrować

Po pastwiskach nieba…

 

To może Cię także zainteresować:
Genialna zabawa z trzcianecką biblioteką!
Ciastko z wierszem Tuwima
Rozmowy o literaturze „Pod Jelonkiem”

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / PD, Zdjęcia: Henryk Król

Komentarze