Bożena Gradek – życie pędzlem malowane

18.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#malarka   #biblioteka   #trzcianka   

Bohaterką kolejnej odsłony Bibliotecznej Akademii Pasjonatów w Trzciance była miejscowa malarka – Bożena Gradek.

 

Biblioteczna Akademia Pasjonatów działa w bibliotece już od roku. W tym czasie swoje pasje i zainteresowania zaprezentowali mieszkańcy Trzcianki, którzy zajmowali się fotografią, genealogią, podróżowaniem…

Kolejne spotkanie z cyklu zostało poświęcone Bożenie Gradek, trzcianeckiej malarce. Podczas spotkania zaprezentowała swoją wielka pasję, którą jest właśnie malarstwo. Zaproszona pasjonatka opowiedziała o początkach przygody z malowaniem, inspiracjach oraz o technikach stosowanych w tworzeniu swoich obrazów. Jej twórczość znalazła licznych miłośników oraz spotkała się także z uznaniem profesjonalistów, zdobywając nagrodę na ogólnopolskim konkursie „Salon Wielkopolski”. Bożena Gradek jest także kilkakrotną laureatką pierwszej nagrody w „Konkursie Twórczości Ludowej i Amatorskiej” w Trzcianeckim Domu Kultury. Spotkaniu z malarką towarzyszyła wystawa obrazów artystki, dzięki czemu wszyscy zebrani mogli podziwiać talent zaproszonej przez bibliotekę pasjonatki.

 

To może Cię także zainteresować:
Imieniny Kazimiery w bibliotece
"Najlepszy powód, by żyć…"
Siedem dni…

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl | JN Zdjęcia: Ewa Jaroszyńska.

Komentarze