Blisko ludzi

17.02.2016

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Od trzech miesięcy mam zaszczyt z Państwa woli sprawować mandat posła na Sejm RP. Pierwszy kwartał mojej działalności poselskiej to czas bardzo wielu spotkań z samorządowcami z powiatów, miast i gmin północnej Wielkopolski.

 

mmj
Marcin Porzucek
Poseł na Sejm RP VIII kadencji (Prawo i Sprawiedliwość).

Od samego początku przystąpiłem do realizacji moich zapowiedzi wyborczych, odnoszących się do tego, że wciąż będę aktywny w regionie. Jeszcze jako radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego uważałem, że politycy powinni być w bliskich relacjach ze środowiskiem, z którego się wywodzą. Wszyscy przecież znamy sytuacje, kiedy po wyborach, nagle politycy zapominają o swoich wyborcach, co uważam za wyraz arogancji politycznej. Jako samorządowiec znam problemy lokalnych społeczności, dlatego już jako poseł odbywam wiele spotkań, aby szukać dobrych rozwiązań. Cieszę się, że pomimo różnych barw politycznych, potrafimy w wielu ważnych sprawach znaleźć porozumienie. Tylko w ciągu tego niedługiego czasu wiele razy odwiedzałem miasta i wsie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, chodzieskiego, ale także gminy w południowej części naszego okręgu.

Ostatnio podczas sesji Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego przypomniałem o sukcesach, które osiągnęliśmy wspólnie, gdy jeszcze pracowałem w Sejmiku Wojewódzkim, zapewniłem także radnych o mojej otwartości do współpracy. Po wyborze na posła, moje miejsce w sejmiku zajął doświadczony samorządowiec z Trzcianki pan Włodzimierz Ignasiński. Ostatnio spotkaliśmy się w moim biurze poselskim, aby porozmawiać o bieżącej współpracy, która ma służyć lokalnej społeczności. W Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim bywam bardzo często, bo jest to ziemia mi bliska. Spotykam się z wójtami i burmistrzami. Jeśli tylko pozwala mi czas, bywam na rożnych uroczystościach.

W ostatnim czasie miałem przyjemność brać udział we wspaniałym i wzniosłym wydarzeniu w Rosku, w gminie Wieleń, gdzie obchodziliśmy uroczystości wspomnienia Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 i święto patrona tamtejszej szkoły.

Prowadzę regularne rozmowy także z przedsiębiorcami, spółdzielcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Dobra zmiana, o której często mówię, to także nowa jakość w polityce. Chcemy zasypywać podziały i budować porozumienie. Na tym gruncie podejmuję rozmaite interwencje w sprawach dotyczących zwykłych mieszkańców.

Nasze państwo w wielu sferach wymaga całkowitej odnowy i odbiurokratyzowania. Wszyscy zderzamy się z przeszkodami, które bardzo trudno pokonać. One powstały, bo przez wiele lat nic albo bardzo niewiele robiono w tym kierunku, aby Polska była prawdziwie przyjazna obywatelowi.

Marcin Porzucek, Poseł na Sejm RP

red. DDWLKP.pl | źródło: Marcin Porzucek

Komentarze