BIK - co wiedzą o Tobie banki?

22.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biznes   #bank   #bik   #kredyt   

Starasz się o poważny kredyt? Być może chcesz kupić mieszkanie i sfinansować jego zakup kredytem hipotecznym? Nie jesteś pewny co wiedzą o Tobie banki i chciałbyś uniknąć przykrych niespodzianek? Informacje, które dostępne są dla banków na Twój temat są również dostępne dla Ciebie, a wszystko możesz sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej.

 

Takie przedsięwzięcia jak budowa domu czy zakup mieszkanie ciężko jest sfinansować w całości z własnych środków. Każdy bank nieco inaczej będzie liczył Twoją zdolność kredytową, a Tobie z pewnością będzie zależało na jak najlepszych warunkach kredytu.

Pakiet Monitoring – skuteczny przy zaciąganiu większego zobowiązania

Przed wybraniem się do doradcy czy oddziału banku, możesz samodzielnie zapoznać się ze swoją historią kredytową i dowiedzieć się jaka jest Twoja ocena punktowa, która stanie się ważnym odnośnikiem dla banku, kiedy będziesz starał się o otrzymanie kredytu. Przed wnioskowaniem o kredyt warto wykupić pakiet informacji kredytowej w BIK. Przykładowo Pakiet Monitoring zezwoli Ci na sprawdzenie swojej historii kredytowej 12 razy w roku, co pozwala uniknąć różnego rodzaju pomyłek, a tym samym odrzucenia wniosku przez bank. Dlaczego warto? Otóż BIK zbiera różnego rodzaju informacje, nie tylko te dotyczące naszych opóźnień w spłatach. Odnotowywane są tam wszystkie nasze aktualne zobowiązania, także te spłacane regularnie. Warto sprawdzać, posiadając kartę kredytową, fakt czy bank aktualizuje rachunek spłaty karty kredytowej na bieżąca. Kiedy zaistnieje jakaś pomyłka będziesz mógł szybko zareagować i uniknąć odrzucenia wniosku o np. kredyt hipoteczny, spowodowany błędnymi danymi w rejestrze.

Inne korzyści z monitoringu swojej historii kredytowej w BIK to np. to, że możemy śledzić czy nasz doradca kredytowy wysyła wnioski do banków tak jak chcemy. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy prosimy o wysłanie naszego wniosku kredytowego do kilku banków, a np. do tego, na którym nam najbardziej zależało wniosek nie zostaje nigdy wysłany. W BIK-u możemy to wszystko odnotować i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z naszą wolą.

Jeśli kredyt zostanie już zatwierdzony i go otrzymamy w BIK-u jesteśmy w stanie śledzić na bieżąco swoją historię kredytową i kontrolować to czy banki wysyłają do BIK-u prawdziwe informacje. Pakiet Monitoring w BIK-u to też sposób na to, aby sprawdzić czy nikt pod nas się nie podszywa. W ten sposób jesteśmy w stanie sprawdzać czy nikt nie wyłudza kredytów wykorzystując nasza tożsamość.

Podstawowa informacja w BIK-u – za darmo

Podstawową informację na temat swojej historii kredytowej otrzymamy w BIK-u za darmo, pod warunkiem, że robimy to raz na sześć miesięcy. Raport zostanie wysłany nam tradycyjną pocztą za potwierdzeniem odbioru.

Podsumowaniem każdego raportu BIK jest nasza ocena punktowa, zakres jej waha się od 192 punktów do 631 punktów, a ocena jest przedstawiana w postaci gwiazdek. Najmniej to jedna gwiazdka, najwięcej 5 gwiazdek. Przeciętna ocena Polaków to 528,8 pkt., co daje 4 gwiazdki.

Zaglądanie do BIK-u jest szczególnie zalecane osobom, które planują zaciągnąć większe zobowiązanie, w ten sposób mogą łatwo skontrolować swoje wpisy, bo oprócz tego różnego rodzaju informacji, pojawiają się też różnego rodzaju pomyłki, które mogą nas nie miło zaskoczyć przy wnioskowaniu o kredyt i zablokować nam drogę do wymarzonego mieszkania.

PA
Poszukujesz najbardziej atrakcyjnego kredytu hipotecznego? Porównanie znajdziesz na: direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/.

To może Cię także zainteresować:
Handmade - popularne hobby czy sposób na biznes
Zakup nieruchomości - jak wygląda wizyta u notariusza?
Księga Przychodów i Rozchodów – jak ją prowadzić?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: http://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe

Komentarze