Błędy podczas kupowania ubrań dla niemowląt

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta & dziecko   #ubrania dla niemowląt   #dzieci   #kupowanie ubrań   

W dzisiejszych czasach rodzice pragną, aby ich dzieci wyglądały i czuły się dobrze w ubraniach, które noszą. Przemysł odzieżowy przykłada wszelkich starań, aby półki sklepowe wręcz uginały się pod ciężarem najmodniejszych artykułów dla najmłodszych. Przyszłe mamy kompletują wyprawkę dla jeszcze nienarodzonego dziecka, często kierując się aspektami wizualnymi, a nie praktycznymi. Czym więc kierować się podczas zakupów dla niemowląt, aby nie przesadzić z ich ilością?

 

Umiarkowanie w ilości ubrań

Na zakupach nie należy przesadzać z ilością ubrań, ponieważ dzieci niezwykle szybko z nich wyrastają. Warto odszukać na stronach internetowych porady dla przyszłych mam, gdzie kobiety dzielą się doświadczeniami na temat potrzebnej ilości wszelkich artykułów dla dzieci, a także poruszanych jest wiele innych tematów, dotyczących na przykład zdrowia maluszka.

- Kiedy byłam w pierwszej ciąży, kupowałam ubranka bez zastanowienia. Moją uwagę przyciągały koronki i wstążki i wręcz nie mogłam się im oprzeć. Teraz spodziewam się drugiego dziecka i zamierzam kupić znacznie mniej ubranek, ponieważ większość ich i tak zalega w szafie i nigdy nie jest noszona. - Anna, mama dwóch córek z Wrocławia.

Przyjmowanie prezentów od bliskich

Przyjaciółki chętnie dzielą się ubraniami, z których ich dzieci już dawno wyrosły. Warto więc poczekać na propozycję darów z ich strony. To normalne, że dzieci niezwykle szybko wyrastają ze śpioszków i są one w stanie bardzo dobrym.

- Praktycznie całą wyprawkę dostałam od starszej siostry, która ma już jedno dziecko. Ciuszki były  w stanie idealnym, więc chętnie je przyjęłam. - Joanna, przyszła mama z Katowic.

Zakupy na zapas

Nie należy kierować się jedynie aspektami wizualnymi. Rozmiary ubrań dla niemowlaków powinny być również w nieco większych rozmiarach ze względu na szybki wzrost dziecka. W przypadku zbyt małej ilości artykułów dla niemowląt zawsze można odszukać potrzebne rzeczy niezwykle szybko w sklepach online czy też w sklepach stacjonarnych w najbliższej okolicy. 

- Po powrocie ze szpitala do domu zorientowałam się, że brakuje mi kilku niezbędnych dodatków dla dziecka. Podczas gdy ja zajmowałam się dzieckiem w domu, mąż przeczesywał sklepy w poszukiwaniu potrzebnych elementów. Po godzinie wszystkie niezbędne produkty miałam już w domu. - Ewelina, Zabrze.

Zakup ubrań dla niemowląt stanowi dla wielu ludzi ogromne wyzwanie. Spodziewając się dziecka, należy jednak zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać z ilością produktów, ponieważ większość ich się zmarnuje. Najważniejsze jest kupowanie ubrań nieco większych i ograniczenie ich ilości do minimum, a także zwrócenie uwagi na materiały, z których odzież została wykonana. Najlepiej, by była to stuprocentowa bawełna, dzięki czemu unikniemy podrażnień czy przebarwień na skórze naszego dziecka, pojawiających się w skutek kontaktu delikatnej skóry ze sztucznymi materiałami.

 

Artykuł przygotowany przez
Artykuł przygotowany przez http://lencia.pl - wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko

To może Cię także zainteresować:
Edukacyjne zabawki dla dzieci
Dentobusy – czyli mobilne gabinety stomatologiczne dla dzieci
Kilka porad na temat idealnego fotelika samochodowego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: lencia.pl

Komentarze