Astronomiczna prelekcja ze Sławomirem Matzem w Tarnówku

07.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#astronomia   #hobby   #sławomir matz   

Projekt “Gwiazdy w dłoniach” to szereg spotkań astronomicznych, które odbywam między innymi w pobliskich przedszkolach. Dnia 4 kwietnia 2017 roku w odpowiedzi na otrzymane zaproszenie odwiedziłem dzieci z publicznego przedszkola “Baśniowa Kraina” w Tarnówku, którym opowiadałem o poszczególnych aspektach mojej pasji.

 

sm
Sławomir Matz
Popularyzator astronomii, finalista akcji "It's your life just take It", autor wielu blogów oraz artykułów prasowych.

Prelekcja rozpoczęła się od przedstawienia dzieciom mojej osoby. Zdradziłem im kim jestem, i jak zaczęła się moja przygoda z pasją. Następnie przeszliśmy do pokazu planet, które wchodzą w skład Układu Słonecznego. Dzieci w wielu przypadkach doskonale orientowały się w ich wyglądzie i precyzyjnie potrafiły odpowiedzieć na pytania o ich nazwy.

Niebywałym zaskoczeniem dla przedszkolaków było słuchowisko pt. “dźwięki poszczególnych planet”. Wiele z nich brzmieniem zahaczało o horror, lecz mimo wszystko żaden z małych słuchaczy nie odczuwał większego strachu. Następnym słuchowiskiem, podczas którego zadaniem dzieci było poruszanie się według tego co słyszą były dźwięki pulsara. Niektóre z nich przypominały tykanie zegara stąd też było to idealne ćwiczenie sprawdzające poczucie rytmu u przedszkolaków.

Na odchodne wszyscy korzystając z teleskopu GSO 8”, którego zabrałem ze sobą spojrzeliśmy w kierunku Słońca. Dzieci miały możliwość dostrzeżenia wyjątkowego obrazu plam słonecznych, które z pewnością utkwią w ich pamięci na dłuższy czas.

Sławomir Matz

 

To może Cię także zainteresować:
Czy warto kupować opony używane?
Zalety szlifierek akumulatorowych
O czym trzeba pamiętać wyruszając na rower zimą?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Sławomir Matz

Komentarze