Artyści z całego kraju nagrodzeni w Czarnkowie - Salon Wielkopolski 2017

23.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #muzeum   #wystawa   #czarnków   

Ponad sto prac prawie pięćdziesięciu autorów i ostatecznie zakwalifikowanych aż pięćdziesiąt siedem dzieł. W czarnkowskim muzeum odbył się Salon Wielkopolski, na który przybyli artyści z całej Polski. Zgłoszone do konkursu prace obejmowały różne dziedziny sztuk plastycznych. Tegoroczną Nagrodę Starosty Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego zdobył Jerzy Poszepczyński z Wałcza, który wykonał pracę „Misterium natury - Drzewa”.

 

- Człowiek bez drzewa by nie istniał – skomentował odbierając swoją nagrodę Jerzy Poszepczyński.

- To fantastyczna praca. Autor przekazał nią autentyczność natury – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. - Cieszę się, że każdego roku, możemy gościć u nas tak wspaniałych artystów z całego kraju. Jestem pod wrażeniem ich zaangażowania, pracy i poświęcenia. Te obrazy, rzeźby, mają w sobie swobodę i pasję – dodał.

Salon Wielkopolski to coroczny przegląd twórczości artystów plastyków z całego kraju, który ma na celu integrację środowisk twórczych i prezentację dorobku artystów z całego kraju. Zainteresowanie konkursem każdego roku rośnie, a prace nie są nadsyłane wyłącznie z Wielkopolski, ale z całego kraju. W tegorocznej, szesnastej edycji salonu udział wzięli artyści m.in. z Lublina, Laskowa, Gliwic, Zielonej Góry, czy Poznania.

Organizatorami Salonu Wielkopolskiego są Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie oraz Zarząd Krajowy Związku Artystów Plastyków, a od początku patronuje mu marszałek województwa wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Czarnkowie.

Podczas Salonu Wielkopolskiego w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej uroczyście wręczono nagrody artystom, których prace oceniono najwyżej.

Grand Prix "Salonu Wielkopolskiego 2017" i Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego przyznano Pawłowi Bonieckiemu z Suchego Lasu, za pracę "Głowa I".

Nagrodę Starosty Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego przyznano Jerzemu Poszepczyńskiemu z Wałcza, za pracę „Misterium natury - Drzewa".

Nagrodę Związku Artystów Plastyków im. Grażyny Rębarz przyznano Przemysławowi Bukowskiemu z Dąbrowy Górniczej, za prace „Żuk I”, „Żuk II”, „Świerszcz I”.

Nagrodę Burmistrza Czarnkowa przyznano Joannie Buczak z Poznania, za pracę „Sekrety”.

Nagrodę Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury przyznano Adamowi Czechowi z Gliwic, za prace „Uwikłana i Trendy”.

Wyróżnienie posłanki Marii Małgorzaty Janyski przyznano Antoniemu Rucie z Poznania, za prace „Czarne i Białe I, II, III”.

Nagrodę Publiczności otrzymała Iwona Widawska-Kubska z Piły, za obraz „Dwór w Ożarowie”.

Uroczystość urozmaicił występ Zbigniewa Rolniczaka, który zaprezentował dwa jesienne utwory.

 

To może Cię także zainteresować:
Walentynkowa Zbiórka Krwi w Gminie Czarnków
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze