Architektura w Twoim ogrodzie

30.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #ogród   #architektura ogrodowa   #altany   #wiaty   

Wszyscy właściciele ogrodów oraz działek rekreacyjnych, na pewno z miłą chęcią skorzystaliby z okazji, by postawić na terenie swojej posesji altankę lub domek ogrodowy. Warto jednak mieć na uwadze, iż architektura ogrodowa pod żadnym pozorem nie kończy się tylko na tych najpopularniejszych budowlach. Jeżeli jesteś ciekaw, czego możesz się spodziewać po producencie architektury ogrodowej, to odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, znajdziesz poniżej.

 

Altany ogrodowe

Już wiemy, że jeżeli interesuje nas architektura ogrodowa, to jednocześnie kojarzy nam się ona głównie z wszelkiego rodzaju altankami. Oczywiście takie altanki sprzyjają temu, by w nich móc spokojnie wypocząć. Jednocześnie możemy z powodzeniem stwierdzić, że jest to idealne miejsce do tego, by urządzić małe przyjęcie dla najbliższych, korzystając przy okazji z uroków wakacyjnej pogody. Altanki ogrodowe mogą mieć zróżnicowany wygląd. Zaczynając od altanek otwartych, a kończąc na zamkniętych, przypominających bardziej drewniane domki. Najważniejsze jest to, że jeżeli zajrzymy na stronę producenta http://www.geisser.pl/altany-ogrodowe/, jednocześnie zyskamy dostęp do indywidualnie dopasowanych projektów. Oczywiście na stronie znajdziemy standardowe przykłady altanek, które nie tylko zostały zaprojektowane, ale i również już wykonane przez producenta. Jednak cały czas masz wpływ na to, w jaki sposób ma się prezentować Twoja wymarzona altanka ogrodowa.

Zatem warto zastanowić się, czy powinna ona zamykać się w tradycyjnym kwadracie lub prostokącie, czy może jednak taka budowla ogrodowa powinna być opisana w sześciokącie. Nie ma także najmniejszego problemu z tym, by wyróżniała się nieforemnym, jedynym w swoim rodzaju kształtem.

Domki narzędziowe

Innym rodzajem architektury ogrodowej, są domki narzędziowe. Jak sama nazwa wskazuje, służą one przede wszystkim do przechowywania różnych narzędzi ogrodowych, ale nie tylko. Możemy się zatem domyślać, iż najbardziej skorzystają z tego rozwiązania pasjonaci działek. Czyli osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez ogródka. Oczywiście warto mieć na uwadze, iż takie domki narządziowe, mogą sprawdzać się również w sytuacji, kiedy będzie nam zależeć na przechowywaniu różnych sprzętów sportowych, na przykład rowerów, czy też rolek. Ale jeżeli ktoś lubi też czasami pomajsterkować, to taki domek z narzędziami również okaże się bardzo przydatny. I wcale nie ma mowy wyłącznie o osobach naprawiających samochody we własnym zakresie. Nie powinniśmy zapominać również o tych, którzy lubią bawić się w stolarkę, czy też spawanie lub inne techniki wykonywania różnych przedmiotów we własnym zakresie. Główną zaletą takiego domku jest na pewno to, iż można mieć wszystkie podręczne rzeczy w jednym miejscu. Ponadto wszelkie narzędzia, jak i również pozostałe przedmioty, będą doskonale chronione przed działaniem wszelkich czynników atmosferycznych. Jest to wyjątkowo wygodne, ponieważ możemy jednocześnie wiele czynności wykonać pod zadaszeniem. Dzięki temu, w żaden sposób nie jesteśmy uzależnieni od niesprzyjających warunków pogodowych. Jeżeli ktoś lubi mieć wszystko w jednym miejscu, to wybudowanie domku narzędziowego na terenie swojej działki, będzie doskonałym rozwiązaniem, by utrzymać w końcu odpowiedni porządek. Możemy zatem się spokojnie przekonać o tym, iż budowę takiego domku zleca się na specjalne zamówienie. Nie musząc się obawiać, że przestrzeń, jaką będziemy mogli zagospodarować, nam nie wystarczy.

Wiaty drewniane

Wchodząc na stronę internetową producenta, szybko przekonamy się, że architektura ogrodowa Wrocław, faktycznie może mieć niejedno imię. Wystarczy zapoznać się z dokładną ofertą na stronie - http://www.geisser.pl/wiaty/, by jednocześnie zobaczyć, że przeznaczenie takiej wiaty drewnianej, również może być wielorakie. Na samym początku na pewno wiata garażowa będzie nam się kojarzyła z tym, iż pod nią możemy z powodzeniem parkować swoje auto. Ale też są różnego rodzaju wiaty, które sprawdzają się w bardziej rekreacyjnych warunkach. Przede wszystkim warto zacząć od tego, iż każdy projekt wiaty drewnianej wykonywany jest według indywidualnego projektu. W takim razie spokojnie możemy określić, do czego jest nam taka konstrukcja faktycznie potrzebna. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że współpraca rozpoczyna się od przygotowania projektu na podstawie naszych, konkretnych oczekiwań.

Producent architektury drewnianej Geisser, wszelkiego rodzaju wiaty garażowe, wykonuje na podstawie suszonego drewna, które jest strugane z każdej strony. Dodatkowo należy również wspomnieć o tym, iż do budowy konstrukcji wykorzystywana jest boazeria, oraz deski, które wyróżniają się grubością 19 oraz 21 milimetrów. Osoby zamawiające wiaty drewniane, nie muszą się pod żadnym względem martwić co do jakości drewna. Ponieważ producent wykorzystuje naturalny surowiec, który został dokładnie wcześniej sprawdzony. Poza tym, jego najwyższą jakość potwierdza certyfikat FSC. Poza tym, należy koniecznie wspomnieć również o tym, iż takie drewno jest później wystawione na działanie wszelkiego rodzaju czynników atmosferycznych. Dlatego tym bardziej możemy być spokojni o to, iż zostaną one zdecydowanie wcześniej zaimpregnowane odpowiednimi preparatami ochronnymi. W tym przypadku Klient również sam podejmuje decyzję, co to mają być za preparaty, a także czy ostatecznie mają zostawić naturalny kolor drewna, czy jednak go zabarwić.

Dodatkowym atutem składanego zamówienia jest również to, iż wiata jest wykonana w sposób kompleksowy. W związku z tym, możemy być przeświadczeni również o tym, iż będzie ona posiadała odpowiednie zadaszenie z wybranego materiału, jak i również obróbkę blacharską, czy też odwodnienie. W ten sposób wiata garażowa nie będzie w żaden sposób zagrożona nadmierną wilgocią lub deszczówką.

To może Cię także zainteresować:
Skuteczna ochrona drzwi wejściowych przed czynnikami atmosferycznymi
Kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne - czym się charakteryzują?
Geometryczny design – trend sezonu, którego nie może zabraknąć w Twoim domu!

red. DDWLKP.pl | źródło: Geisser.pl

Komentarze